Ale keď on by TO chcel hneď

Poznáte tú ženu, som si istý! Má už svoje roky. Je sama. Nie preto, že by bola slobodná dievka. Možno je po rozvode. Možno jej partner utiekol s výkonnejším modelom. Nie je ničím mimoriadna. Príjemná, milá, ale je sama. Je to schopná žena, výkonná v práci. Má slušný plat, nepotrebuje živiteľa.

Potom si sadnete na kávičku a počúvate, že je sama už pár rokov. Prekvapene zdvihnete obočie, pretože nechápete, ako je to možné! Normálna, priťažlivá baba, žiadne vizuálne ani psychické dôvody na samotu. Z rozhovoru sa postupne odvíja šach-mat, v ktorom sa táto žena ocitla.

  • V práci má svoje postavenie. "Loviť" medzi kolegami nechce. Podriadení sa na to v jej pozícii nehodia. Šéf azda ešte menej. Pracuje tvrdo. Často sa v práci zdrží aj dlhšie. Potom domov. Možno má dieťa, možno nie. Kde sa však s niekým zoznámiť?
  • Sama "do podniku" sedieť nepôjde, to sa nehodí. Zaloviť vo vodách medzi známymi, to sa akosi nepodarilo. Tí, čo by mali záujem sú ženatí a ona si nehľadá milenca. Nechce rozvracať nejaký vzťah. Slobodní chlapi primeraného veku sú zas väčšinou nepoužiteľní - veď preto sú slobodní.

Poradíte jej - čo tak zoznamka? Áno, to už skúsila. Zoznamka jej priniesla desiatky odpovedí. No všetci tí muži, čo jej odpísali chceli hlavne len to jedno. Posteľ. Alebo už v aute... A ona o takých nestojí. Ona hľadá vzťah. Až potom aj to ostatné. No klasika. Keby ste sa jej spýtali, či má rada intímnu blízkosť, povie určite áno. Pár otázok a zistíte, že by jej vlastne neprekážalo s niekým sa len tak stretnúť a potom sa uvidí. Ale ona je priveľmi fixovaná na vzťah. Chce dlhodobý vzťah, to ju zaujíma viac, ako čokoľvek iné.

No taká definícia partnera je náročná. Je to veľké sústo. Ak sa pozrieme na ktoréhokoľvek cudzieho muža (či ženu) s otázkou, či sa hodí pre trvalý vzťah, odpoveď bude nie. Každý človek má nedostatky. Po pár minútach ich spravidla dobre vidieť.

A tak žena túži po nežnom a bezpečnom vzťahu tak zúfalo, až si zablokuje možnosť dostať sa doň. Sama. Tým, že ako prvé kritérium debaty (ani nie ešte výberu) postaví vzťah.

Ktorý voľný chlap však hľadá vzťah a až potom niečo iné? Máloktorý. Všetci, ktorí vzťah hľadajú ho už v strednom veku majú. Len občas sa niekto z nich "uvoľní" (rôzne dôvody) a voľný je krátko. Nájde si inú a zas nie je voľný.

Pre túto ženu teda ostáva asi najlepšou možnosťou naozaj si podať inzerát a stretnúť sa s niekoľkými mužmi.

  • Väčšina sa vylúči už pri písaní e-mailov.
  • Mnohí sa na stretnutí ukážu ako nevhodní pri živom stretnutí.
  • No a ten jeden či dvaja, čo prejdú sitom?

Nuž, mali by dostať príležitosť dostať sa jej do nohavičiek. Nehovorím, že na prvom rande. Ale netreba to zas odkladať až po svadbe, či o pol roka.

Vzťah sa buduje. Osamelá žena (s dieťaťom či bez) má málo možností, ako zaujať. Upútať pozornosť. Na reči o vzťahu väčšinou neuloví žiadnu rybičku. (Avšak veľmi ľahko psychopatického žiarlivca, ktorý ju bude v rámci pevného vaťahu mlátiť!) Lepšia stratégia je ponúknuť to, čo mnoho mužov naozaj chce. Nevravím so všetkými a hneď.

Vzťah sa totiž buduje. Pár príjemných posedení môže vyústiť do pár vydarených akcií. Obom sa to páči? Potom nie je dôvod nestretnúť sa znova. A znova. A začína sa budovať vzťah. Možno jeden z pilierov začínajúceho vzťahu budú "len" vzájomné sympatie. Poviete si možno "aké povrchné to základy". OK. Máte lepšie? Budujte lepšie. No nenechajte si svoj život požierať samotou. Samota je ako had. Pomaly sa nadžgáva vašim časom. Už paralyzuje, ale vy ešte žijete. Ste stále slabší. Prestávate si veriť, či by ste "to" ešte vedeli.

Odkazujem teda vám, dámy, čo ste bez partnera. Prestaňte špekulovať o ideáloch a "správnych" základoch pre vzťah.

Kondóm do kabelky a skúste to.

Že také veci nemôžete robiť bez lásky? Nuž, aj to je odpoveď. Chudobní zas hovorievajú, že peniaze kazia charakter. Tuční zas že slanina navyše môže byť sexi. No a pokiaľ naozaj hľadáte len princa na bielom koni? Tak si pripravte vedro a lopatu, budete upratovať aj po koňovi.

Najskôr láska, potom dotyky?

  • Muži mi zrejme na túto otázku odpovedia, že intimita hneď na začiatku vzťahu „neškodí“, aspoň vieme, na čom sme a či sa „vyplatí“ vo vzťahu vôbec pokračovať.
  • Ženy (aspoň podaktoré) sa budú tváriť pohoršene, že veď samozrejme najskôr láska...Ale je tomu vždy tak?

Opäť to závisí na okolnostiach, na ľuďoch a je to fakt individuálne. Je pravda, že my ženy k tomu, aby sme privolili prvýkrát k sexu, potrebujeme viac, ako muži. Potrebujeme cítiť nielen sympatie, príťažlivosť, ale aj počuť milé a pekné slová, vidieť a cítiť pozornosť od partnera. Potrebujeme tiež  mať pocit, že sme preňho obdivované, vzrušujúce...je toho veľa,  čo potrebujeme. Dĺžka odolávania mužovi závisí podľa mňa najviac od toho, ako nás dotyčný muž priťahuje. Veľa záleží aj od nášho duševného rozpoloženia, aj od šikovnosti muža, ako nás „dokáže dostať tam, kam potrebuje“. Veď aj my ženy sme tiež len z mäsa a kostí a niekedy je veľmi ťažké odolať. Máme možno niekde zafixované, že má prísť najskôr láska, až potom sex.

Nielen my ženy, ale aj muži. Mám napríklad jedného kamaráta, ktorý vždy po svojej novej partnerke priam „slintá“, sníva sa mu o jej prsiach, premýšľa, či je „dole upravená“, predstavuje si, aký vzrušujúci to bude zážitok a podobne. Napriek tomu predsa len vždy vydrží a nedáva jej to najavo, správa sa skrátka zdržanlivo. Prvých cca 5 randení ju ani nepobozká, ani za ruku nechytí, potom ďalšie razy sa pomaly pokúša len o bozky a jemné dotyky.

K vyzliekaniu sa dostane s ňou až na 10 tom, niekedy až 15 tom rande. Potom už z postele takmer nevyjdú, dobehne s ňou všetko zameškané. Celé to môže trvať aj pár mesiacov. Neviem, v jeho prípade je to možno dobrá taktika, vyhovuje mu správať sa ako gentleman, vzrušuje ho aj to čakanie na to, po čom túži.

Len neviem, či to ocení každá žena: Raz sa takto začal stretávať s mojou kámoškou a tá potom začala uvažovať, či ho vôbec priťahuje aspoň trochu, keď sa ešte o nič nepokúsil, či nechce zostať len pri kávičkách a kamarátstve. Neskôr nezostali, ale to čakanie sa im obom zdalo byť nekonečné (chodili sa mi na striedačku sťažovať obaja J). Aj preto si myslím, že nie je potrebné nasilu predlžovať napätie, veď toto sme si odskákali už v puberte a ak náhodou nám takýto vzťah nevyjde, môžeme si vyčítať, že sme premrhali kopec času.

Samozrejme, nemusíte so mnou súhlasiť, je to môj názor. Niekedy naozaj príde najskôr láska až potom všetko ostatné. Poznám však aj prípady, keď sa pár začal stretávať nezáväzne, len kvôli intímnym chvíľam a neskôr z toho bola láska ako hrom. Alebo príde oboje takmer naraz: Ja s mojim priateľom sme sa ocitli v posteli na treťom rande a dá sa povedať, že láska a intimita prišli akosi súčasne. Premilovali sme spolu celú noc a neľutuje toho ani jeden z nás. Neriešime otázku, či to bolo skoro, alebo nie, pretože to nie je pre nás dôležité.

Dôležité je, že nám to klape a že nám je spolu krásne. Sme spolu pár mesiacov a už uvažujeme o spoločnej domácnosti. Konáme skrátka tak, ako to cítime a nie tak, ako si myslíme, že sa to „patrí“ alebo že by to tak malo byť.

Vaša Kika