Zoznamka a "nekalé" záujmy

O zoznámenie môže prejaviť záujem priveľa ľudí. Uľahčite im, aby vás našli. Zoznamka funguje tak, že na inzeráty vám môže odpovedať ktokoľvek. No v skutočnosti neodpovedá ktokoľvek.

Skúsení lovci cez inzeráty

Niektorí muži sa zaoberajú tým, že cez inzeráty „lovia“ ženy. Neskúmajme teraz morálny rozmer, stačí ak o tom vieme. Kto sa tomu venuje dlhšie, má skúsenosti, ako inzercia funguje. Zoznamka je jeho „druhým domovom“, vie ako na to. Vie, aký text inzerátu je účinný, aby sa dostal k tomu, čo chce.

Počítajte preto s tým, že zoznamka vám môže priniesť aj známosť s mužom (ženou) ktorí nehľadajú vzťah, ale jednorazové rozptýlenie, trofej. Ak to vopred oznámia, je to ideálny stav – (aj) na to tu zoznamka je. Ak sa dvaja dospelí rozhodnú mať spolu pomer, alebo „len“ sex, nie je na tom nič zlé.

No ak vy hľadáte trvalý vzťah a „padnete do osídiel“ niekoho, kto to chce spraviť len raz, mali by ste vedieť, že akokoľvek dôveryhodne ten druhý vyzerá, môže to byť len taktika.

Tu je ťažké radiť. Zoznamka prináša aj toto riziko. Pripravte sa na to, že možno vám inzercia neprinesie úspech na prvý pokus. Môže nasledovať nejaké to sklamanie. To nech vás neodradí. Zoznamka je schopná pomôcť vám nájsť si kvalitného partnera / partnerku. Nepozerajte sa na druhých „cez prsty“. Neodsudzujte tých, ktorí si zoznamku osvojili a „lovia“ v jej vodách.

Taký je zákon „trhu“. Počítajte s tým, že ak to so zoznamkou skúsite, tí prví, ktorí sa s vami spoja môžu byť práve „profesionálni lovci“. Nebojte sa ich. Sú ako psi – oňuchajú si vás a dajú vám pokoj.