Dlhá erekcia

Niektorí muži majú strach, že erekcia po chvíli ustúpi. Cvičenie zamerané na výdrž - aby erekcia len tak neochabla.

Aj tu si pomôžete sami, alebo s partnerkou. Cvičenie vykonávajte často, napríklad denne. Po nadobudnutí erekcie sa venujte sexuálnym predstavám, filmom, alebo partnerke. Môžete si mierne dráždiť penis, ale tak, aby ste sa neukončili.

Počas tohto cvičenia občas spravte niečo, čo k sexu celkom nepatrí. Napríklad vstaňte z postele, obíďte ju a z druhej strany si na ňu zas ľahnite. Alebo vyzlečte partnerke tričko a potom jej ho znova oblečte. Týmto spôsobom sa budete cvičiť v tom, aby vám neochabla erekcia, ak na chvíľu budete vystavení iným podnetom.

Typickým problémom býva, že mužovi ochabne erekcia v čase, kým si chce nasadiť prezervatív. Práve cvičením udržiavania erekcie aj počas odpútanej pozornosti dosiahnete stav, kedy bude erekcia pevná aj vo chvíli mierneho nepohodlia.

Cvičenie je síce "mechanické", ale v skutočnosti ide často len o pocity neistoty, ktoré toto cvičenie celkom rozruší.

V prípade, že máte problém natiahnuť si prezervatív, pretože váš úd pritom hneď ochabne, môžete cvičenie robiť aj s prezervatívom. Pri cvičení ho majte v krabičke. Naučte sa nestratiť erekciu počas otvárania prezervatívu a jeho lovenia z obalu.

No "na bojisku" je lepšie mať prezervatív vybalený z obalu, pripravený tou správnou stranou.