Erotika a fajčenie cigariet

Fajčenie je zlozvyk, ktorý erotike neprispieva. Asi najhoršie to je, ak je jeden z partnerov fajčiar a druhý nefajčiar - na pohlaví nezáleží.

S cigaretami je problém. Mnoho ľudí s nimi začína zo zvedavosti, z frajeriny. Stanú sa na nich závislí a čoskoro s tým už nevedia prestať... Čo potom? Potom idú svetom s cigaretou v ústach a snažia sa pôsobiť dojmom, že ich fajčenie vlastne baví a že je to vlastne celkom fajn. Nuž, kto chce sebaklam, má ho mať.

Pre nefajčiara je však fajčenie skôr nepríjemné, až odporné.

Možno svojej fajčiacej drahej povie, že mu to nevadí. Ale to je len z ohľaduplnosti. No fakt.

Možno zamlada môže nejakej babe pripadať erotické, ak chalan fajčí. Alebo chalanovi imponuje, že nejaká baba nič nedbá rád lekárov, či iných z tej čvargy zvanej dospelí.

No fajčiar cigariet smrdí. S tým nepohneme. Ak fajčí menej a kvalitné cigarety, smrdí menej. No stačí jediná vtiahnutá niekedy ráno a ešte večer to váš nefajčiaci partner hneď rozpozná. Žiaľ. Možno vám nič nepovie, ale... Erotika je príliš blízka. Fajčiar často smrdí aj fajčiarovi a tí majú riadne otupený nos.

Čo proti tomu?

Ak fajčíte, nemáte šancu spôsobiť, aby ste na erotiku a sex boli náhle dokonale pripravení. Márne si budete drhnúť zuby chýrečnými zubnými pastami.

Smrad cigariet ide z pľúc

Z hĺbky pľúc, kde sa na stenách zachytilo a vyzrážalo všetko to jedovaté svinstvo (deht a podobné tmavé, lepkavé gebuziny). A tie vám z pľúc budú páchnuť pekne dlho. A hlavne pri sexe, keď už sa obaja blížia k vrcholu. Často dýchajú ústami... Často proti sebe. Blbá poloha, viem.

Je paradoxné, že kým nás láka erotika, robíme všetko pre to, aby sme boli príťažliví.

Chceme sex, tak sa sprchujeme, kupujeme si fajn moderné šaty a drahé mámivé parfémy. A na záver svoju príťažlivosť vyškrtneme jediným dýchnutím.

Iste, ak váš partner nefajčí a chce sex, asi vás kvôli cigaretám neopustí. Ale nikdy nie je neskoro zvážiť, či nestojí za to s cigaretami to navždy zalomiť. Sex a vaša osobná príťažlivosť tým len stúpnu. A hlavne stúpne aj vaša potencia a chuť na sex.