Prečo ženy nechcú sex?

Dosť častá to otázka, všakhej? Mnoho mužov si myslí, že ženy nechcú sex. A zrejme to tu a tam možno aj bude dosť blízko pravde.

Takže začnime tým, že ženy často pôsobia tak, že nechcú sex. Odmietanie totiž často vyvolá väčšiu túžbu u muža, ako okamžitá možnosť. Tradícia akosi velí, aby sa žena tvárila, že sex vlastne nechce. Nedostupnosť patrí tak trocha ku imidžu. Samček má predsa naháňať samičku. Ideálne by malo samičku naháňať samčekov niekoľko a ona si z nich vyberie najsilnejšieho.

Na druhej strane to celé môže byť ešte aj tak, že ženy nechcú sex na prvom mieste. Akože sex áno, ale najskôr všeličo iné, dôležitejšie. Tu je asi hlavný rozdiel, ktorý vníma muž. Muž môže a často aj chce mať sex bez ohľadu na podrobnosti. Vzťah, krásna partnerka, to všetko je fajn, ale na sex môže byť aj náhodná partnerka. A keď nie je lepšia, tak niekedy aj z gumy. Na rozdiel tomu u ženy je často provoradý pocit harmónie, vzťahu, bezpečia, istoty. Až potom sa začne zaujímať taká žena aj o sex.

Podľa niektorých autorov je túžba ženy po sexe v úzkej spojitosti s tým, ako sa jej darí dosiahnuť orgazmus. Že totiž akonáhle nájde spôsob dobrého ukojenia, začína mať o sex záujem podobne priamočiaro, ako muž. Ktovie.

Ak by to bola pravda, tak to, že mnohé ženy nechcú sex by potom mohlo signalizovať skôr manipuláciu. Proste uhnať si chlapa a keď to nejde inak, tak za sex, ako odmenu. Taká žena možno proste nechce byť sama. Sex by jej nebol nepríjemný, ale to teraz nerieši. Teraz je sama. A tak láka partnerov na pojmy ako láska, erotika, neskôr možno sex.

Niečo na tom iste bude - ak sex má priniesť svoje ovocie, tak potom trvalý vzťah sa pri tom hodí priam veľmi. A tak zostane asi naďalej nejasné, ako to vlastne je. Zrejme od prípadu ku prípadu.

A tak ak vás nejaká žena vytrvalo odmieta a stále nechce sex, zvážte možnosti, ktoré ju k tomu môžu viesť:

  • možno hľadá kvalitnejšieho samčeka - to máte potom asi smolu. Jedine že by trocha na sebe zapracovať. Že by knihy, posilka, trocha štúdia spoločenského správania? O pár mesiacov to môže priniesť zrelé ovocie.
  • možno sa s vami len hrá a chce sa tešiť vášmu záujmu, túžbe - pozornosť jej môže robiť lepšie, ako orgazmus, ktorý možno ani nevie dosiahnuť.
  • možno fakt nemá chuť na sex...

Nech je ako chce. Ak nechce, tak nechce. Nechajte ju a úplne si ju prestaňte všímať. Veľmi rýchlo sa ukáže, ako sa veci majú. Ak si aj ona prestane všímať vás, asi fakt nemala chuť na sex. Čo už. Asi by ste márnili čas, ak by ste sa natriasali v jej okolí a lákali ju do sladkej pascičky.

No ak prestanete mať záujem, dáme to nemusí vyhovovať. Naopak, začne na seba upozorňovať. Potom asi máte vcelku aj šancu.

Sexuálna vzrušivosť žien

Výskum uskutočnený vedcami z McGillskej univerzity dokazujú, že ženy sa dokážu vzrušiť takisto rýchlo ako muži. Objav, ktorý títo vedci uskutočnili nerúca len doterajšie predstavy, ale tiež pomôže diagnostikovať a liečiť sexuálne dysfunkcie u žien.

(Ktovie ako to vedci skúmali. Či išlo o chlapov, ktorí sa pýtali žien na ich pocity, alebo skupinku vedkýň, ktoré sa vyspovedali a mali hotovú vedeckú prácu :-)))

Spôsoby, ktorými boli vykonávané predošlé výskumy, ako napríklad zavádzanie rôznych tepelných meračov do pošvy, bolo pre ženy nepríjemné a znižovali schopnosť prirodzene reagovať na vzrušujúce podnety. Nové metódy nenavodzovali ženám nepríjemné pocity, čo sa výrazne odzrkadlilo na výsledkoch.

Pri sledovaní vybraného erotického filmu sa ženy vzrušili v priemere do 30 sekúnd, pričom najvyššiu úroveň sexuálneho vzrušenia dosiahli po 10 minútach sledovania filmu.

Výsledky boli rovnaké ako u mužov.