Predčasná ejakulácia

Ak sa muž "urobí" skôr, ako partnerka, nazývame to predčasnou ejakuláciou. Čo s tým?

K tomuto článku ma podnietil príspevok v diskusii1 od Patrika:

ja mám taký problém že vždy sa spravím skor ako priatelka a po prvom orgazme neudržím erekciu..poradte..možno by sa mi mala viac venovať(fajka a podobne?)robíme to s kondomom a potom je problém ho natiahnut ked nestoji

Predčasná ejakulácia je relatívny pojem. Ak za ideál vyhlásime situáciu, kedy sa muž i žena dostanú k vrcholu, pre mnohých mužov môže byť problém vydržať so súložou v náležitom tempe a pritom "nevytiecť". Mnoho žien potrebuje veľa času (veľa v porovnaní s mužom) na to, aby sa u nich spustil orgazmus. Plus to chce niekedy iné dráždenie, ako súlož.

Takže poďme po poriadku.

Predčasný orgazmus u muža je bežný predovšetkým v dvoch prípadoch:

  • muž je mladý - miera vzrušivosti je vysoká
  • partnerka je "nová" - tiež faktor výrazne urýchľujúci vzrušenie

Ak orgazmus nastane niekoľko sekúnd po začiatku súlože, je to vec, ktorá asi nevyhovuje ani mužovi. Potom sú namieste cvičenia.

Ak orgazmus nasleduje až po nejakých dlhých desiatkach sekúnd, alebo po minútach súlože, asi nejde až tak o predčasnú ejakuláciu, ako o pedčasnú súlož - žena ešte nie je pripravená na orgaznus.

V druhom prípade je rada zradná - na jednej strane by bolo správne, aby muž počkal so súložou a niekoľko minút ženu len hladkal a jemne dráždil. U rôznych žien to môže trvať rôzne dlho, pokojne aj 10 a viac minút. Keď je už žena blízko vyvrcholenia, môže začať súlož. Je šanca, že sa "čakanie" na orgazmus ženy dostane do času, ktorý vydrží muž bez ejakulácie. Nevýhodou tejto techniky je hlavne v novom vzťahu to, že aj keď sa muž dlho venuje len partnerke, jeho vzrušenie sa stupňuje. To neskôr môže značne skrátiť čas súlože...

A tak prichádza ako možnosť nácvik techniky odďaľovania orgazmu u muža.

Cieľom je predĺžiť čas dráždenia penisu vo vagíne kým sa dosiahne ejakulácia. Cvičenie môže robiť muž sám, alebo s pomocou partnerky.

Ide o to dráždiť penis onániou, alebo ideálne súložou. Tesne pred tým, ako začne u muža orgazmus prestaňte s dráždením. Ak by hrozilo, že sa ide predsa len spustiť ejakulácia, stlačte žaluď pomerne pevne rukou. Po zhruba 30 sekundách by sa malo dať zase pokračovať v normálnom dráždení. Spravte to. Znova onanujte, alebo súložte až do chvíle, kedy tesne pred orgazmom zas prestanete. Podobné prerušenia spravte asi 4, alebo 6 a posledné ukončite riadnym orgazmom s ejakuláciou.

Už po niekoľkých týchto cvičeniach by sa vám mala začať meniť citlivosť penisu na intenzitu dráždenia a postupne budete schopní "vydržať" v partnerke stále dlhšie. Ak sa však po pár týždňoch cvičenia nič nezmení, problém môže vyriešiť sexuológ. Navštívte ho.

Patrik správne píše, že s kondómom sa nedá pracovať, ak penis nestojí.

Každopádne práve kondóm je jedna z vecí, ktoré môžu oddialiť ejakuláciu. Skúste použiť špeciálny kondóm určený na súlož do konečníka - bývajú hrubšie, to môže znížiť pocit dráždenia.

Inak ak sa mužovi pritrafí orgazmus skôr, nie ej od veci partnerku následne uspokojiť ručne, jazykom, či vibrátorom. A ak sa nebráni, môžete ju doraziť aj v prípade, že svoj orgazmus stihla skôr. Ženy majú schopnosť dosiahnuť viac orgazmov za sebou. Tak prečo im ich aj nedopriať? :-)