Predstieranie orgazmu

Neschopnosť dosiahnuť orgazmus je u žien vcelku rozšíreným problémom. Hovoríme o neschopnosti dosiahnuť orgazmus s partnerom.

Ženy sa vo všeobecnosti vedia samé potešiť viac než dobre.

Podľa najnovších výskumov, takmer 30% žien máva problém s dosiahnutím orgazmu počas sexuálneho styku a podobné percento sa sťažuje na to isté vo vzťahu k orálnemu sexu a iným druhom erotických hier. Z výsledkov tiež vyplýva, že takmer 45% žien častejšie či menej často predstiera orgazmus počas milovania sa so svojim partnerom.

Príčiny predstierania orgazmu u jednotlivých žien sú podobné. Kvôli únave (najčastejšie) to už chcú mať za sebou, je zjavné, že vzrušenie sa stupňovať nebude a nechcú partnera ďalej „trápiť“, no a samozrejme nechcú ho raniť a nemajú chuť odpovedať na otázky, ktoré vždy začínajú slovkom prečo. Z tohto uhla pohľadu to vyzerá tak, že predstieranie orgazmu predchádza množstvu nepríjemných okamihov v tak chúlostivej oblasti, akou sex je.

Lenže..

Žene bola do vienka daná možnosť mať orgazmus. Nevie sa presne prečo je to tak a aký to má dôvod. Avšak žena, ktorá orgazmus zažila vie, čo jej to dáva. A preto by mala prekonať strach z konfrontácie s partnerom a so sebou a z riešenia otázok, ktoré sa začínajú slovom prečo. Často krát býva totiž príčina veľmi jednoduchá. Možno partneri spolu prídu na to, že by mali zvoľniť tempo. Že by sa mali vybrať v sobotu na výlet tak, ako to robievali kedysi. Možno spolu zistia, že im ešte ostalo pár dni dovolenky a spomenú si čo všetko plánovali.

Je škoda, že po dlhšom partnerstve sa sex často dostáva až celkom kamsi na koniec v dlhom zozname povinností, úloh a zadaní. Potom neprekvapí, že žena už naň ani nemá chuť. Ak by mal byť "poriadny" a dlhý (ten sex, nie úd) sú to desiatky minút po ťažkom dni. Chce sa mi? A tak jednoduchšie je proste mužovi "dať". Predstieraním orgazmu sa urýchli aj mužova akcia. A môžeme ísť búvať.