Romantika a zoznamka

Nečakajte romantiku od lopaty. Zoznamka je nástrojom na zoznámenie. Je lopatou, ktorou môžete vykopať :-) aj hlboký vzťah. Vo fáze zoznámenia môže priveľký záujem o romantiku signalizovať skôr veľmi nezrelú osobnosť – skôr peklo než romantiku.

Možno si myslíte, že veľa teoretizovania by mohlo „zabiť romantiku“ celej veci. Že láska a vzťah sa majú tvoriť spontánne a bez nejakého taktizovania v inzerátoch. No tak si to myslite. Je to však naivná predstava.

Nie je romantické podať si inzerát typu

Zoznamka: beznádejný romantik hľadá tichý sen večnej lásky naplnený nežnosťou pohladenia chvíle keď sme spolu v sladkom súznení spojenia našich sŕdc a duší, ktoré ako blankytné motýle plynú večnosťou rozkoše z poznania že patríme k sebe na večné časy a nikdy inak. Zn: priam levitujem túžbou po myšlienke na teba.

Taký inzerát sľubuje, že ho píše asi idiot. Človek, ktorý sa akosi ešte neprebral do dospelosti.

Zabudnite na romantiku. Keď si nájdete partnera (partnerku) potom budete mať dosť času zažiť ju naostro. Zoznamka je nástrojom na získanie partnera. Nezľaknite sa, že vám partner zo zoznamky píše o svojej výške, váhe, záujmoch. Je to lepšie, ako keby písal nejaké romantické táraniny. Na to má čas, keď sa spoznáte a zamilujete naozaj.

Ženy, ktoré hľadajú romantika sa dajú ľahko oklamať mužom, ktorí romantiku dokážu skvelo predstierať. O tom už ale viac v pasáži „zraniteľné krehotinky“.