Zoznamka a srandisti

Na zoznamke sú prítomní aj ľudia ktorí sa nudia (v práci, nechce sa im učiť, ani robiť niečo zmysluplné) a zabávajú sa. Môžu pre vás byť nádejou, ktorá sa však rozplynie. Častým znakom nudiacich sa, pre ktorých je zoznamka skôr zdrojom zábavy je, že vám odpovedia presne tak, ako chcete počuť.

Sú skúsení, majú presný odhad. Budú vás ťahať za nos. Ak hľadáte partnerku, ktorá by vás bičovala, zrazu sa na chate objaví žena, ktorá hľadá niekoho, na kom by mohla uplatniť svoj bič. Zoznamka funguje – poviete si a s neznámou stratíte veľa viet. Všetko bude ideálne až do chvíle, kedy sa máte naozaj stretnúť – zrazu to nejde. A tak vám zoznamka prinesie veľa bolesti a sklamania. No... Ak ste vlastne hľadali to bičovanie, tak vám zoznamka typu chat prinesie málo bolesti a sklamanie :-)

Považujte preto za krajne podozrivé, ak na zoznamke nájdete ideálneho partnera, alebo partnerku. Uistite sa, či ste svojím inzerátom, alebo odpoveďami nevykreslili presný obraz, ktorý môže niekto, kto sa nudí a chce sa pobaviť, použiť proti vám. Neskúsený človek, ktorý prichádza na chat podá o sebe veľa informácií, ani si to neuvedomí. Preto opatrne. Skúsení chatisti vedia výborne čítať medzi riadkami a presne uhádnu, čo chcete počuť.

Hlavným poznávacím znakom je, že uprednostňujú chat, potom okamžité správy, on-line komunikátory. E-maily sa im páčia menej (chcú sa baviť hneď) a osobné stretnutie nehrozí. Okamžitá komunikácia s nimi môže priniesť veľkú stratu času. To pre človeka, ktorý hľadá zoznámenie môže byť zbytočne zraňujúce. Dokonca to môže odradiť od ďalších pokusov o zoznámenie – aj keby zoznamka mohla pomôcť, zranený človek sa môže vzdať ďalších pokusov. Sklamanie ho môže odradiť.

Ak vám začne odpovedať príliš ideálna partnerka (partner), ktorému sú blízke aj vaše najtajnejšie túžby, pozor. Je veľmi ľahko možné, že si z vás niekto uťahuje. Príliš dokonalý partner (partnerka) síce môžu existovať, vždy to ale skúmajte. Ak je naozaj tak dobrý, tak poďme na termín. V prípade, že sa zrazu začne krútiť ako červík na vidličke, asi je to žart.