Zoznamka funguje...

Mnoho ľudí má pred inzerciou strach. Hovoria si „zoznamka je predsa len semenište zvrhlíkov a bláznov“. Iste. Inzeráty podávajú ľudia anonymne. Zoznamka môže v sebe naozaj skrývať aj ľudí problematických. Môže ísť o ľudí, ktorí si nevedia nájsť partnera – možno preto, že sú povahovo nepríjemní, egoistickí.

Strach z inzerátov typu zoznamka je často len strachom z neznámeho. Zoznamka je pre mnohých ľudí novou skúsenosťou. Nevedia, ako začať, nevedia či to majú skúsiť. Kladú si otázku „a to som naozaj odkázaný na to, aby som skúšal šťastie na zoznamke?“.

Tieto obavy sú prirodzené – všetko neznáme nás tak trocha desí. Nič o tom nevieme a tak si predstavujeme len to najhoršie.

Príklad: ak nejaký sused nikoho v okolí nezdraví, čoskoro sa o ňom začnú šuškať rôzne veci, ľudia mu pripíšu zlé vlastnosti a úmysly. Možno v pivnici vyrába atómovú bombu. Alebo súhlasí s lovom veľrýb.

Podobnou neznámou je aj zoznamka. Ak ste ju ešte neskúsili, vaše predstavy vám ľahko vygenerujú obraz skazy: psychopatov, ktorí s dlhým nožom v ruke ťukajú nocou sladké inzeráty ženám, ktoré potom (tiež nocou) mlčky zarezávajú. Sexuálnych násilníkov, zlodejov, čo okrádajú dôverčivé ženy v rokoch. Syfilitikov, ktorí šíria škaredú nákazu na každého, komu sa pozrú do očí.

Strach z neznámeho vyprodukuje plno obáv, ktoré človeka odradia od toho, aby to skúsil. Nepodľahnite tomu. Strach zo zoznamky je len strachom z neznáma.

Zoznamka je miestom, kde sú väčšinou celkom normálni ľudia. Takí, ako vy, alebo ja. Z nejakých príčin sa však cítia osamelí a hľadajú si zoznámenie. Zoznamka nie je panoptikom príšer neschopných sociálneho kontaktu.

Neváhajte svoju samotu ukázať svetu. Inzerujte.