Zoznamka je neistota

Tak ako v podnikaní, aj zoznamka je investíciou s neistým výsledkom. Nie je rozumné očakávať, že už po prvom inzeráte vám odpovie ten pravý partner (partnerka) ktorý bez výhrad splní všetky vaše priania a predstavy. Zoznamka je niečo, ako rybačka. Idete na šťuky, no občas chytíte nechtiac kapra, či starú konzervu. Ani rybár nejde k rybníku s plánom „tak, teraz hodím udicu, počkám minútu, vytiahnem 5 kilového sumca a idem na pivo“. Rybár vie, že si bude musieť počkať. Môže mať šťastie a chytiť hneď na prvý pokus. Ale to sa stáva málokedy.

Podobne zoznamka. Neúspechy nech vás neodradia! Zoznamka vám asi neprinesie po prvom inzeráte partnera na celý život. Skôr absolvujete najskôr zopár nevydarených e-mailov a stretnutí s ľuďmi, s ktorými si proste nesadnete. Je to normálne a prirodzené. Počítajte radšej vopred s tým, že človek, s ktorým sa dnes večer máte stretnúť vám asi zabije celý večer a výsledok bude nula bodov. Tak zoznamka bežne funguje.

No nedívajte sa na to ako na zabitý večer! Berte to ako skúsenosť, ako pokus. Chcete partnera? Tak sa radšej stretnite s desiatimi čudákmi, ako s nikým! Možno jedenásty nebude čudák, ale muž vášho života. Ak budete sedieť doma, nenájdete si nikoho – ani len hlupáka. Ste sama a nevyhovuje vám to? Tak nebuďte sama. Pustite do svojho života viac ľudí.

Na nevydarené stretnutia sa môžete dívať aj inak.

Každý z nás, čo sme išli na prvé stretnutie s dámou z inzerátu sme sa báli. Aj ja som bol trocha roztrasený – je to zvláštny pocit stretnúť sa s niekým s kým si rozumieme v listoch a teraz sa ideme po prvýkrát stretnúť. Čo ak sa jej nebudem páčiť? Čo ak ma nebude považovať za zaujímavého? Čo ak sa jej nebude páčiť môj výzor a obliekanie – mám si dať sako, alebo len mikinu? Táto neistota sa prenáša aj do našich slov, do celého správania. Prvé rande, ktoré vám prinesie zoznamka bude rozpačité – aj vašou vinou. Kvôli tréme sa budete správať kŕčovito a vaša partnerka si možno pomyslí „hľa, aký kŕčovitý chlap, fuj, nechcem ho“.

Preto berte nevydarené stretnutia s ľuďmi, ktorých vám zoznamka „uštedrí“ ako tréning. Verte mi, viem o čom hovorím. Keď pôjdete na desiate stretnutie, pôjdete naň už s istou skepsou. „No čo, ďalší nevydarený večer, som zvedavý, čo za kreatúra tam dnes príde...“. Práve to je postoj, ktorý vám začne dodávať istotu a suverenitu. Po niekoľkých stretnutiach s „neprijateľnými“ ľuďmi si uvedomíte, že ľudí je vlastne dostatok, už sa nebojíte. Prestane vám tak naliehavo záležať na tom, aby sa vec vydarila práve dnes.

A jedného dňa prídete na rande, ktoré vám umožnila zoznamka. Prídete dobre naladení, uvoľnení a príjemní. Zrazu si uvedomíte, že tento večer bol fajn. Zbavili ste sa svojho strachu a možno aj vy ste vďaka tomu atraktívnejším partnerom. O to pravdepodobnejšie budete úspešní.

Zoznamka vás teda možno pripraví o pár večerov. Ak ste muž, asi zaplatíte pár drinkov. Berte to, ako investíciu. Nečakajte že vzťah nájdete na prvý pokus – nenechajte sa prvými neúspechmi odradiť. Veď v mori sú aj iné ryby. Zoznamka vám ich pomôže nájsť.

Ktorý rybár by odmietol ísť na ryby, pretože je tu riziko, že nič nechytí a „zabije tam celý deň“?