Zoznamky

Zoznamky sú služby, ktoré sprostredkovávajú zoznámenie.

Niektoré zoznamky sú zadarmo, iné za poplatok. Za zoznamky môžeme považovať aj inzerciu v novinách - tá často býva platená.

Najskôr skúste využiť služby takej zoznamky, ktorá je zadarmo. Až keby to nefungovalo, potom zvážte služby platenej zoznamky.

Ako fungujú zoznamky

Zoznamky fungujú jednoducho. Zriaďovateľ zoznamky umožní vytvoriť priestor pre ľudí, ktorí sa chcú stretnúť. Tento priestor je pomerne bezpečný. Ideálne je, ak zoznamky umožnia voľbu podľa rôznych kritérií - vek, mesto, pohlavie, záujmy. Dôležité je využiť služby serióznej zoznamky. Takej, ktorá kontroluje zoznamovacie inzeráty.

Najmä na internete sa na niektoré zoznamky dá napísať čokoľvek. To je síce fajn, ale je tu väčšie riziko, že budete sklamaní - také zoznamky často využívajú prostitútky a promiskuitní ľudia, ktorí hľadajú skôr zábavu, ako zoznámenie. Kto hľadá vzťah, mal by voliť zoznamky "prísnejšie" dohliadajúce na poriadok v inzerátoch.

Zoznamky a ich cieľová skupina

Pri voľbe zoznamky myslite vždy na to, že existuje niečo ako skupina čitateľov. Napríklad inzercia v regionálnych bezplatných novinách síce môže osloviť ľudí z vášho okolia, ale ak hľadáte niekoho, kto nezvykne čítať inzerciu zadarmo, týmto kanálom ho nenájdete.

Iný príklad zoznamky - cez noviny, napríklad denník, alebo mesačník. Ak milujete mačky, váš zoznamovací inzerát v časopise pre chovateľov bude výborne zacielený. Asi ľahko nájdete "spriaznenú dušu".

Nebojte sa zoznamky

Nebojte sa využívať služieb zoznamky. Je na to. Zneužitie je rovnako možné, ako vás môže sklamať partner, ktorého si nájdete "náhodou" a bez zoznamky.

Zoznamky vám môžu zaistiť viacero partnerov - môžete si vyberať. Vždy lepšie, ako osamelosť.