Malé divé prasiatka

Pred pár hodinami som sľúbil, že sa pozrieme, či nad Račou na Bielom kríži už sú, alebo ešte nie sú malé prasiatka. Nuž a ako z fotky už asi tušíte, tak áno. Sú. Fotky sa nevydarili, bo stará sviňa zahnalá mládež do chlievika.

Výlet na Biely kríž znamená asi dvojhodinové stúpanie, ktoré začína v Rači a nepopustí až kým nie ste hore. A tak do dvoch hodín sa aj so psom tmoliacim sa všetkými smermi odrazu takmer až braunovým pohybom budete namieste.

Čo by už malé prasce mohli robiť? Maĺé svinstvá.

Najskôr si pooblizujú a hybaj, poďho, ideme cvičiť.

Nácvik nakrývania načim čím skôr získať, nech na staré kolená všetko korektne funguje.

Fuj, ako také malé prasce!

Iné naďabilo na lahôdkovú kaluž mláky. A že to nie je len voda, to vám tu môžem odprisahať. Možno experimentálna urinoterapeutická kúra istiaca v rámci hygienickej hypotézy zdravý imunologický profil mladého organizmu.

V kôpke sena sa povaľuje ďalšia sviňa. Keďže nie som prasiatkár, ale iba vtáčikár, tak neviem, či odpočíva po úspešnom odrodení, alebo sa naň iba schystáva. To sa ukáže zajtra, ak bude v ohrade viac mláďat, než dnešné štyri.

My sa tam chystáme namiesto tréningu, kým sú prasiatka takéto maličké.

Uvažujem aj o zaujímavom sociálnom experimente. Vyhlásim na sociálnej sieti Fasabúk kto by sa pripojil na taký výlet. Som celkom zvedavý, či sa pripojí nejaké to sociálno. Keby ste niekto mali chuť, po pol štvrtej poobede vyrážame z Rače.