Chytáme leguána po sídlisku

Pred vyše mesiacom sa na výťahu objavila ceduľka "ušiel nám leguán z tretieho poschodnia, bla bla bla". Tak sme oiperatívne pozreli, či ho nenájdeme niekde na balkóne a vec som pustil z hlavy. Po mesiaci sa však na jednom z aut na dvore nevyhrieval nikto iný, ako slávny stratený leguán.

Držal sa v motore auta a vyhrieval.

Krásky kúsok, takto vraj narástol z päťcentimetrového asi za rok. Tak sme zlanárili majiteľa. Ten povajčiaval na balkóne a pobavene ma sledoval ako fotím autá. Netušil, že jeho leguán mohol prežiť.

 

Lenže on (ten leguán) bol aj hodne mrštný. Stačil môj minimálny pohyb a bol preč.

Pobehoval vo vnútri karosérií áut.

Nezvyklo rýchlo prebzikol po tráve...

...a vyštveral sa až na strom. Potom už nasledovala značne nečestná naháňačka, do ktorej sa zapojil aj majiteľ. Toho plaz nepoznával a mizol ako gáfor pomedzi autá.

Príbeh sa skončil až o niekoľko dní neskôr, kedy sa leguán znova objavil v ktoromsi aute. Mal smolu - bol to chladný deň a tak ho majiteľ šťastne dolapil. A bolo to aj pre leguálna šťastie - na jeseň sa ochladí a uhynul by. Zaujímavá vec, že leguán ušiel a to aj pozornosti mačiek, ktorých sú v okolí plné kontajnery. A ako chytiť leguána, ktorý utiekol? Počkajte kým sa ochladí. Ak to je možné.