Vhodný svadobný dar

Vybrať perfektný svadobný dar pre novomanželov môže byť zložitejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Možností je mnoho: doplnky alebo zariadenie do kuchyne, šperky, oblečenie, rôzne bytové doplnky atď.

Mnohí to riešia jednoducho darovaním určitej sumy peňazí, ktorú novomanželia použijú podľa vlastného uváženia. Napriek tomu, že darovanie peňazí sa môže zdať niekomu neosobné a bez fantázie, je to viac než vhodné. V našich končinách na rozdiel od niektorých západných krajín nie je zvykom, aby budúci manželia vypracovali zoznam darov, ktoré by uvítali aj s miestom, kde sa dajú kúpiť.

Takýto zoznam je prakticky záväzný a jednotliví svadobčania sa vzájomne dohodnú kto čo kúpi. Je to praktické a výhodné, avšak u nás zatiaľ málo rozšírené.

Darovanie peňazí je vhodné aj z toho dôvodu, že mladomanželia majú často krát veľké plány, stavajú dom, zariaďujú si byt alebo sa chystajú na kúpu auta. Peňažným darom im môžete výrazne pomôcť v ich plánoch. Takisto si za tieto peniaze budú môcť oveľa kvalitnejšie užiť svadobnú cestu alebo si dopriať iné potešenie.

V prípade, ak máte pocit, že peňažný dar nie je ono, vždy je možné skombinovať peňažný a nepeňažný dar. Je len na vás aký postup a kombináciu zvolíte.

Pokiaľ sú novomanželia vaši blízki priatelia, známi alebo členovia rodiny, je vyššia šanca, že vyberiete vecný dar, ktorí sa bude dvojici naozaj hodiť a bude podľa ich vkusu. V prípade, ak ste vzdialenejší príbuzný alebo známy, je lepšie vsadiť na peňažný dar.