DJ, živá hudba alebo oboje

Chystáte svadobnú hostinu a isto sa musíte aj rozhodnúť, či chcete mať na svadbe DJ-a, alebo uprednostníte radšej živú hudbu. Každé má svoje pre a proti, no rozhodnutie je opäť na vás a vašich poradcov. Najlepšie je, ak máte od niekoho dobré referencie na muzikantov alebo Dj-ov. To iste pomôže, veď svadbu máte len raz za život.

Živá hudba má svoje čaro, ale žiaľ nie je kapela ako kapela. Kapela zložená z menej ako troch členov, nemusí mať taký široký repertoár. Zároveň kapela je drahšia ako DJ viac než dvojnásobne. Výhodou kapely je, že je určená pre viacerých ľudí. Poznajú vychytávky a pesničky, ktoré na svadbe nemôžu chýbať. Teda isto ju ocenia aj starší ľudia, no dobrých kapiel je dnes málo.

DJ je cenovo lacnejšia alternatíva a isto bude mať väčší výber pesničiek ako malá „kapelka“. Žiaľ nemusia poznať hity, ktoré obľubujú vaše babičky. Pre starších ľudí to môže byť neúnosné – samé hlučné moderné pesničky a len kde tu nejaká dávna hitovka. Najhoršie je ak štýl hudby nepadne dobre ani mladým ani starším ľudom. Preto je ideálne, ak si vyberiete DJ-a podľa už známych odporúčaní alebo DJ – a, ktorý bol v minulosti muzikantom. Dokáže ľudí pobaviť a strhnúť do víru zábavy. Zároveň odohrá novinky hitparád a aj všetky pesničky, ktoré by odohrala kapela.

Mnohí ľudia volia aj kombináciu, ale to je často dosť finančne náročné. Novým trendom je aj karaoke show, teda program ktorý pobaví všetky vekové kategórie. Stačí naň rezervovať tak hodinu a isto pobaví celú svadobnú spoločnosť. Len nezabudnite vybrať rôzne druhy pesničiek, ktoré by mali svadobčania poznať.