Online omaľovanky pre deti

Internet ponúka veľa možností zábavy pre malých i veľkých. Pre naše deti sú to určite aj rôzne online omaľovanky, ktoré umožňujú či už maľovanie priamo na internete alebo stiahnutie a vytlačenie omaľovaniek a následné maľovanie na papieri.

V tomto článku vám prinášame niekoľko odkazov na internetové stránky, kde možno nájsť online omaľovanky pre deti. Niektoré sú v slovenskom jazyku, iné v českom a pripájame aj zopár anglických odkazov, kde nájdete množstvo pekných omaľovaniek pre vašich drobcov.

Slovenské stránky:

  • omalovanky.sk - táto stránka nie je len vhodným miestom, kde nájsť online omaľovanky pre deti ale tiež obrázky na stiahnutie (všetky rozdelené do prehľadných skupín). Ponúka tiež rozprávky, ktoré si môžu deti pozrieť cez internet a sú tu i ďalšie sekcie – školákom, kategória s nápadmi na rôzne aktivity pre deti, ako aj sudoku pre dospelých a deti.
  • omalovankypredeti.sk - na tejto stránke nájdete rôzne kategórie omaľovaniek na online maľovanie.

České stránky:

  • janoch.borec.cz/omalovanky.html - internetová stránka s množstvom pekných a zaujímavých omaľovaniek, či už na internetové maľovanie alebo aj na vytlačenie. Web ponúka okrem toho aj rôzne hry ako pexeso či puzzle a podobne.
  • omalovankyprodeti.cz - ďalšie miesto, kde nájsť online omaľovanky pre deti. Opäť tu nájdete omaľovanky na online maľovanie aj na stiahnutie a vytlačenie.

Stránky v angličtine:

  • coloring-book.info/coloring/ - vynikajúci zdroj rôznych detských omaľovaniek na stiahnutie. Kategórie sú delené a označené obrázkom, takže nemusíte ani poriadne ovládať angličtinu, aby ste sa na stránke orientovali.
  • coloring.com/pages/ - stránka ponúka bohatú zásobu omaľovaniek. Je možné vybrať si vymaľovať obrázok online alebo si ho vytlačiť na papier. Na orientáciu na stránke je potrebná aspoň minimálna znalosť angličtiny. Vyberiete si kategóriu a ukážu sa vám obrázky, z ktorých si vyberiete. Následne sa vám obrázok otvorí a na pravej strane máte dve možnosti – Print this Picture (vytlačiť obrázok) alebo Color online (čiže maľovať online).

To je teda niekoľko možností, kde nájsť online omaľovanky pre deti, či už na stiahnutie alebo maľovanie online. Ak by ste chceli ešte viac, zadajte do vyhľadávača výraz „omaľovanky pre deti“ alebo „online omaľovanky pre deti“, prípadne v českom jazyku „omalovanky pro deti“ a v anglickom jazyku skúste „coloring for children“ alebo napríklad „online coloring pages“ a podobne.