Vianočné tvorenie s deťmi

Vianoce, ale aj iné sviatky roka, ponúkajú tiež množstvo možností na tvorenie s deťmi. Vianočné tvorenie s deťmi je peknou prípravou na toto nádherné obdobie. A čo všetko môžete s vašimi drobcami v predvianočnom čase tvoriť?

K Vianociam si zvykneme posielať vianočné pohľadnice. Namiesto kupovania týchto pozdravov v obchode, skúste s vašimi ratolesťami vytvoriť vianočné blahoželania vlastnoručne. Stačí vám na to zopár výkresov, pastelky, farby, lepidlo, kúsky látok, prípadne iné materiály, ktoré použijete na ozdobenie.

Deťom sa iste takéto vianočné tvorenie pohľadníc bude páčiť a výsledkom budú zaujímavé a originálne dielka. Ak vám chýba inšpirácia, skúste pohľadať tipy na výrobu vianočných pohľadníc na internete.

Vianočné ozdoby nesmú na vianočnom stromčeku chýbať. Čo takto vytvoriť si s deťmi vlastné ozdoby na stromček? Ozdoby môžu mať mnoho podôb – možno ich vyrobiť vystrihovaním z papiera, väčšie deti možno zvládnu i niečo ušiť, prípadne za asistencie vašich malých pomocníkov upečte a ozdobte medovníčky, ktoré potom povešiate na stromček. Obľúbeným tipom na vianočné tvorenie s deťmi je aj výroba reťaze na stromček z papierových koliesok. Z papiera možno jednoducho vyrobiť aj pekné zvončeky na stromček a množstvo iných ozdôbok.

Vianočné tvorenie s deťmi je príležitosťou, ako si vyzdobiť domov na sviatky vlastnoručne robenými a originálnymi dekoráciami. Deti sa takto zapoja aktívne do prípravy na Vianoce, nehovoriac o tom, že chvíle strávené pri tvorivých aktivitách rodinu spájajú a utužujú.