Svadobné šaty lacnejšie

Svadobné šaty sú jedným z najdôležitejších prvkov svadby a každá nevesta si dá záležať na ich výbere. Lenže niekedy sú naše predstavy síce krásne, no finančný rozpočet nepustí. A tak namiesto hriešne drahých nádherných svadobných šiat vašich snov musíte zvoliť niečo menej nákladné.

Možností, ako si zabezpečiť lacnejšie svadobné šaty, je viacero. Jednou z nich je kúpiť si svadobné šaty z druhej ruky. Možno táto predstava nevyzerá príliš romanticky, ale niekedy to nemusí byť najhorší nápad a navyše vám to nevybieli peňaženku.

Mnohé nevesty, ktoré si svadobné šaty kúpili alebo nechali ušiť na mieru, sa ich hneď po svadbe alebo po nejakom čase chcú zbaviť. Ponúkajú potom svoje svadobné šaty napríklad v internetových bazároch za prijateľnú sumu.

Keďže ide o šaty, ktoré má žena oblečené skutočne len jeden deň, zvyčajne sú absolútne v poriadku a nejaké obnosenie v tomto prípade nehrozí. Ak by ste však kupovali svadobnú róbu na inzerát, vidieť šaty iba na fotografii môže byť dosť zavádzajúce. Šaty totiž môžu byť niekde roztrhnuté, znečistené alebo inak poškodené a to na fotke vidieť nemusíte. Rovnako vám šaty nemusia sadnúť veľkostne.

Preto by bolo vhodné kupovať svadobné šaty na inzerát len od osoby, ktorá býva niekde v okolí vášho bydliska a môžete si šaty osobne pozrieť a vyskúšať.

Ďalšou možnosťou, ako získať lacnejšie svadobné šaty, je nechať si ich ušiť u známej krajčírky. V bežnom krajčírskom salóne by vás to až tak lacno nemuselo vyjsť, preto zdôrazňujeme, že krajčírka by mala byť vaša kamarátka alebo známa, ktorá vám šaty ušije za výhodnú cenu.

V tomto prípade máte výhodu, že si môžete nechať ušiť šaty podľa vlastných predstáv, pričom za to nevyhodíte kopec peňazí.