Svadba na splátky

Chcete svadbu snov? Priviezť sa na bielej limuzíne alebo na koči ťahanom párom bielych koní. Obrad v Ríme, či v Neapole? Na svadobnej hostine, aby spieval Karol Gott či Helena Vondráčková?

Nehlúpnite!

Svadba je drahá záležitosť a takýto nezmyselný luxus si normálny človek nemôžeme dopriať, a preto niektoré svadobné agentúry, či svadobné salóny ponúkajú možnosť svadby na splátky. Nemusíte brať na splátky všetko, možno však stačia len svadobné šaty, či svadobnú hostinu. Taktiež si môžete zobrať úver v banke a tak získať potrebné peniaze na svadbu. Táto cesta pôžičky už počíta s väčšími nákladmi na svadbu a teda tú ide už väčšinou o väčšiu sumu. Ďalšou možnosťou je pôžička od splátkových spoločností, veď to poznáte „My sa postaráme o všetko“. Pozor, tieto spoločnosti nie sú všetky dôveryhodné, a tak tu radšej neriskujte, pretože sa môžete po krk zadlžiť.

Možno si splníte svoje tajné sny a vaša svadba bude krásnym okamžikom vo vašom živote, no nič netrvá večne. Noc sa raz skončí a koč sa opäť premení na tekvicu a popoluškine nádherné šaty sa opäť stanú handrami. Rozprávky nie sú skutočné, a preto nelietajte v oblakoch.

Nie je rozumné sa zadlžiť a vstupovať s dlhmi na spoločnú cestu životom. Každopádne neodporúčam požičiavať si peniaze! Nie, ak to nie je životne nutné. Svadba síce môže byť z pohľadu života významná udalosť, ale je nerozumné zadlžiť sa len pre nejaké prchavé chvíle.