Pardnorf - Designer Outlet

Nákupné stredisko Parndorf (niekedy u nás nazývané aj Pandorf z dôvodu výslovnosti a chybného prepísania) je asi známejšie, ako obez Parndorf, pri ktorej sa toto centríčko nachádza. Je tu umiestnený nákupný reťazec známy po Európe pod názvom Designer Outlet.

Designer Outlet je niečo ako nákupné centrum, ale nie je to klasický nákupák. Je to postavené tak, že na prvý pohľad to vyzerá ako dedinka. V každom domčeku sú obchody. Pri cestách som navštívil viacero reťazcov Designer Outlet, takže vedzte, že je to rovnaké, ako keby ste rozmýšľali či pôjdete do nákupného centra Aupark, alebo Max. Alebo že by Avion? Keď už ste vo vnútri, musíte sa dobre vyznať, aby ste rozlíšili, kde ste. A podobné je to aj v reťazci Designer Outlet.

Najbližší pre našinca je asi Designer Outlet Parndorf. Pár kilometrov od Bratislavy. Tu je mapka:


Detail mapy na Google

Parndorf teda nie je Pandorf a okrem fotiek tu mám ešte jeden postreh. Keď tento obchodný reťazec začínal, profiloval sa, ako výpredajová záležitosť. Ísť nakupovať do Parndorfu znamenalo ušetriť. To sa však v priebehu rokov zmenilo. Počítajte s tým, že v Parndorfe síce nakúpite naozaj s veľkým výberom, ale s úsporou di nebuďte istí. Sú tu poväčšine dizajnérske firmy. Ak si plánujete kúpiť dámsku kabelku za 1600€ je možné, že budete príjemne prekvapení, že je možné takú kabelku kúpiť len za 1200€. No ak si plánujete vybrať kabelku pod 100€, môže sa ukázať, že narazíte na problémy. Parndorf totiž je skôr zameraný na luxusnejšie značky. To isté sa týka módy. Ak máte radi športový štýl, Parndorf nie je vhodné miesto, kam sa vybrať za nákupmi.

Sú tu však aj športové obchody. Možno štyri - všetko značkové ako Nike, Adidas, Puma a ešte ktosi. Tu sa dosť dlho dá kúpiť tovar, ktorý dostať len v reťazci Designer Outlet - ako keby bol rovno vyrobený pre tento predajný segment. Nemám to potvrdené, len pozorujem. Takže radšej si to overte. Je milé kupovať tu tenisky - neušetríte síce, ale na rozdiel od Bratislavy zvyčajne tu majú aj veľké čísla. Mnohé iné handry tu však stoja zhruba to isté, čo v meste. A tak je lepšie prejsť si ceny v meste. V Parndorfe síce budú mať iný tovar, než v meste, ale ak máte odhad, kúpite dobre.

Asi najviac sa tu oplatí kupovať obchodné oblečenie. Obleky, kostýmy, business casual štýl tu je zastúpený naozaj pestrým výberom značiek a za dobré ceny získate dobrú kvalitu. Ak máte prehľad o cenách a kvalite, návšteva Parndorfu sa vám určite vyplatí. Ak ale hľadáte športovú módu, hip hop, alebo iný "bláznivý" druh oblečenia, sem sa ani neobťažujte ísť. Obchodov na "mládežnícku" módu je tu skromne. Je tu síce Burton, či Vans, ale ceny sú až po strop a výber nie je najväčší.

Parndorf je asi v mnohom vec šťastia - ak sem chodíte často, máte prehľad čo sa deje a dokážete vybrať dobre a lacno. No ak sem idete raz za uhorský rok, je to ako hra v rulete. Možno prídete nadšení a ovešaní, ale možno aj sklamaní.

Na záver teda ešte pár fotiek z Parndorfu.

Pred časom sa v Parndorfe stavalo a oblasť staveniska bola oplotená. Aby uspokojili zvedavcov, vytvorili tri dierky na pozorovanie. Pre dospelých, deti a pre psov. Milý nápad.

Akokoľvek nemám rád psov v obchodoch, tu na nich myslia a je tu vždy pripravená pre nich miska z vodou.

Nuž a spomienková fotka - státie na hranici pri ceste z Rakúska do Bratislavy. Toto dnes už neplatí... Žiadne kilometrové rady plaziace sa rýchlosťou slimáka...