K1 Shopping v Kittsee

Dnes mám pre vás tip na turistiku ktorej cieľ bude priam revolučný. K1 Shopping v Kittsee. Budovy ešte nestihli vychladnúť po otvorení a už sa tam navalilo pol Bratislavy. Dokonca tam v prvých dňoch chodil špeciálny autobus Bratislava - Kittsee.

My sme si však zvolili inú trasu. Spojíme nakupovanie v novom obchodnom centrre spolu s príjemným výletom. Na konci Obchodnej ulice nastúpte do autobusu číslo 80 a choďte až na konečnú. (Pozor na kratšiu verziu trasy tejto linky, ktorá ide ku kúpalisku Matadorka).

Zhruba na tomto mieste začnete púť.

Za sebou nechávame most.

Za sebou nechávame hranicu.

1200 metrov od autobusovej zastávky sa dostávate do Rakúska.

Inak takmer rovnou cestou môžete ísť stále a rozhliadať sa.

Pôjdete okolo sadov a polí. Príjemná cesta, takmer žiadne autá.

Pekné okolie, ticho a rozhľad.

Každým metrom však vrcholí nákupná horúčka. Nie, nie je to ako výstup na K2 v Himalájach. K1 zvládne každý.

Druhý kilometer cesty a sme v Kittsee. Cestu cez dedinu fotiť netreba, ale je to príjemné a čisté prostredie. Užijete si to. Hneď ako budete v Kittsee na hlavnej ceste, zahnete doprava a potom na prvej väčšej ceste zas doľava a začnete Kittsee opúšťať. Ste takmer v K1 Shoppingu.

Cestou uvidíte Billu. Ak ste nákupoholici, zastavte sa aj tu. Ja sem chodím na Pesto. Barilla, zelené. U nás je o Euro drahšie, hoc ako idú roky, ceny sa stále viac vyrovnávajú. (Rakúske sú vyššie, ako bývali.)

Pohľad na K1 Shopping v Kittsee ako sa k nemu budete blížiť. Náš výlet má v tejto chvíli 4 a pol kilometra.

 

Toto je miesto, kde stojí nákupné centrum.

Ja som ešte najskôr zahol do polí, aby som cvakol celkový záber na K1. V kontexte okolia je také nákupné cetrum len malá bezvýznamná bodka. Vlastne čiarka.

Shoppingu v Kittsee dominuje - tak ako každému nákupnému centru - ten pravý falický symbol.

K1 Shopping v Kittsee

V plnej erekcii sa tu týči veža posiata logami firiem, u ktorých môžete ponechať svoje peniaze kdekoľvek v Európe. Ceny, aj tovar budú všade takmer rovnaké. Napriek tomu v niektorých predajniach boli pri kasse rady! Davová psychóza nepustí.

Parkovisko obsiate autami. Značné percento bolo zo Slovenska.

K1 Shopping v Kittsee.

K1 Shopping v Kittsee. Môžete letkom preskenovať aké obchody tu už sú. Keďže som tu bol tuším tretí deň po otvorení, niektoré predajne ešte nie sú dokončené. Treba len dúfať, že pristavia niečo povzbudivé, inak sa to tu nápadne ponáša na mininákupáčik v Rači.

K1 Shopping v Kittsee.

Ďalšie obchody.

Tieto značky u nás ešte nie sú.

Pamätný billboard.

Otváracie hodiny K1 Shoppingu - hovoríme teraz o potravinách - sú takéto.

Otváracie hodiny nákupného centra sú bežné. Od 9 ráno do siedmej večer. V sobotu do šiestej.

Nuž a toto je pointa celej atrakcie. Eurospar. Ak všetky ostatné predajne ponúkajú viac - menej porovnateľný tovar ako nájdete u nás, v Eurospare sa zvyčajne dá kúpiť aj všeličo regionálne, čo u nás nie je. Roky v Rakúsku kupujem pražené tekvicové semená, excelentné celozrnné cestoviny. Hriešne dobrý tekvicový olej, s ktorým chutia aj nezrelé paradajky. Vynikajúci balzamikový krém. Za príjemné ceny býva tiež pesto. Arašidové maslo. Zubná pastu Blend a med s plávajúcou cenou (u nás pláva okolo troch eur za 75 gramovú tubu, v rakúsku pláva okolo 99 centov až 1,50 euro za 75 gramov). Nuž a toaletný hajzlák. Dnes bol náš obľúbený Cosy naozaj lacný. Sú chvíle, kedy by sa oplatilo ísť na výlet s fúrikom. Ale na druhej strane zelenina tu je drasticky drahšia než u nás. Aj syry, ale aj kvalita je inde.

Eurospar v Kittsee.

Shopping ešte uvíta ďalšie obchody. Predpokladám že tam buchnú nejaké elektro.

Pohľad na nákupnú horúčku.

Ako keby trucovala, je to ešte jedna oddelená budova.

Od nakupovania si môžete odpočinúť pohľadom na elektrárne a stromy.

No a potom je tu už ružová Bipa a znudení muži čakajúci, kým sa ich polovičky prehrabujú v lakoch na nechty. Dobre sa sedí na tých skalách, aj ja som si posedel.

Ešte je tu Penny market a Hofa, čo sú potraviny, ktoré dosť pripomínajú Lidl. Výberom, usporiadaním a myslím, že aj kvalitou.

Cestou späť sme stretli aj zajaca, takže výlet do Shoppingu K1 Kittsee sa mi celkom páčil.

Mimochodom. Potreboval som darček a tak som kúpil aj koláčiky. Ak do K1 v Kittsee pôjdete a uvidíte ich v Spare, nedívajte sa na cenu a berte. Nie som si istý, či som už niekedy jedol lepšie. Hádam stará mama občas trafila túto kvalitu. Ale zatiaľ čo u nás je lekváru sotva toľko, aby trocha trčal v dierke, tieto sú zlepené pastózne.

Nuž a, prepytujem, aj oškvarky sa v Kittsee dajú kúpiť vynikajúce. Tu odporúčam malý téglik v Bille. Ale len ak ste zdraví, nemáte nadváhu a plánujete ten deň podať poriadny fyzický výkon.

Návrat do Bratislavy na konečnú zastávku autobusu 80 je asi tak 10 kilometrov aj s motkaním s v K1.