Svadobná kytica z bielych kálií

Biela farba hrá vo svadobný deň dôležitú úlohu a kaly patria medzi obľúbené kvety do svadobných kytičiek. Nádherná kytička sa dá vyčariť, ak dáte zviazať 10 kálií. Počet kálií nie je nijako daný, ale mali by ste brať do úvahy, aby kytica nebola ťažká a tučná. Svadobnú kyticu by ste mali bez problémov udržať len v jednej ruke, nebolo by pekné, aby svadobná kytica bola vaším závažím, a nie vašou ozdobou.

Kaly symbolizujú krásu a každý isto uzná, že sú jednoduché a pritom elegantné. Keďže kaly sú biele trúbkovité kvety s dlhou stonkou, a preto sa z nich dajú vyčariť všelijaké rôzne krásne kytice. Nemusíte mať len kyticu s dlhou stonkou, ktorú máte preloženú cez ruku, môžete si vybrať aj malú kytičku rovno do ruky (však tie stopky sa dajú odstrihnúť). Samozrejme, že kaly zoženiete vo všetkých možných farbách ako napr. oranžová, žltá, ružová, tmavovínová a podobne. Keďže farebné kaly nie sú bežné, preto ich cena je o dosť vyššia.

Nevýhodou kytičkou z kálií je, že sa nedajú usušiť a tak si ich nemôžete odložiť na pamiatku. Samozrejme, že nemusíte mať kytičku len z kálií. Pekné je aj keď si vyberiete svadobnú kytičku v kombinácií s káliami, pretože oživia každú kytičku.