Svadobná kytica – rady a tipy

Správny výber svadobnej kytice nie je jednoduchý, pretože záleží od viacerých faktorov.

Vo všeobecnosti platí, že malá nevesta – malá kytica a naopak, veľká nevesta – veľká kytica. Pre malé nevesty je vhodná okrúhla kytička, vyššie nevesty si môžu vybrať z viacerých druhov ako kaskádovité (kvety prevísajú cez ruku), kvety uložené v náručí – na to sú vhodné najmä ruže s dlhými stonkami, ľalie a kaly. Populárnymi sa taktiež stávajú náramky na ruku z kvetov alebo guľa z kvetov, kde sú kvety naaranžované v tvare gule s dekoratívnou stuhou na zavesenie.

Pri výbere svadobnej kytice by ste mali zohľadniť aj svoje svadobné šaty. Svadobná kytica by nemala zbytočne odpútavať pozornosť od svadobných šiat, ale naopak mala by ich ako doplnok zvýrazniť. Ak máte krásne, bohato zdobené šaty, potom by mala byť vaša svadobná kytica jednoduchá. Naopak, ak sú vaše svadobné šaty jednoduché, alebo máte oblečený kostým, tak si môžete vybrať aj bohatú alebo extravagantnú kyticu.

Pri výbere kvetov, z ktorých bude svadobná kytica, by ste mali zohľadniť, aké kvety chcete, na ktoré kvety nie ste alergickí a aj aké je ročné obdobie. Keďže kvety majú skrytý význam, napr. ruže a červené tulipány – symbol lásky, ľalia – symbol čistoty, odráža čistotu citov, nevinnosť a bezmedznú lásku, orchidea – symbol výnimočnosti, narcis – symbol smrti a lásky, pozor symbolizuje nenaplnenú lásku.

Farba svadobnej kytice môže byť pri bielych šatách ľubovoľná, pozor pri farebných šatách, kde nie je voľnosť výberu. Štýl svadobnej kytice si vyberie nevesta podľa svojho uváženia. Či si vyberiete jednoduchú okrúhlu kytičku alebo extravagantné kaskády, vyberte si tú najkrajšiu, aby sa vaše sny stali skutočnosťou!