Hádzanie svadobnou kyticou

Asi sme to videli všetci, aspoň vo filmoch. Svadba a nevesta hádžúca svadobnou kyticou...

Po obrade býva obzvlášť v anglických a amerických filmoch často tradovaná chvíľa, keď nevesta zahodí svadobnú kyticu tak, aby dopadla medzi slobodných mládencov a družičky. Tento symbol by mal naznačovať, kto prvý sa nabudúce bude ženiť. No pri organizovaní tejto radovánky, by som odporúčal čo najväčšiu opatrnosť, pretože klasická svadobná kytica, taká, akú neveste vyrobia v bežnom kvetinárstve, môže mať pomerne veľkú váhu a spodné držadlo, v ktorom je voda a ukončenie kvetín môže byť ťažké a jeho nevhodný dopad by mohol aj zraniť. Preto v prípade, že trváte na hádzaní svadobnou kyticou, treba minimálne upozorniť zúčastnených, že idete kyticu hodiť, aby sa nestalo, že niekomu ublížite ešte počas sobáša.

Potom, čo som však videl profesionálnu svadobnú kyticu, rozhodne som proti jej hádzaniu - je to nečakane ťažký objekt s ostrým koncom. Mohol by zraniť niekoho, kto nepočíta s tým, že kvety sú vystužené a v plastovom puzdre s vodou.

Na svadbách, kde je veľa hostí sa stáva,  že auto určené pre ženícha a nevestu, bude nejakým spôsobom žartovne znevážené. Môže sa stať, že bude k nemu pripojených niekoľko plechoviek, alebo inak.