Svadba v raji

Svadba v raji je pojem, pod ktorým si každá nevesta predstaví svadbu snov v rozprávkovom prostredí ako napr. pri pláži. Ktorú z vás nenapadne ujsť od predsvadobných príprav a mať radšej menšiu a menej náročnú svadbu pri mori.

Nič však nie je také jednoduché ako sa zdá. Za celkom jednoduchou a zdanlivo nenáročnou svadbou sa skrýva hŕba problémov, ktoré spravia váš sen zdanlivo nemožným. Hlavný problémom býva zväčšia obmedzený finančný rozpočet. Stráviť krásny týždeň pri mori a ešte sa aj zosobášiť nie je lacná záležitosť. Hoci tento problém sa však pri dostatočných financiách stratí, ostatné problémy nie. Aj na Slovensku už síce existujú svadobné agentúry, ktoré vám svadbu na pláži zorganizujú. Nevýhodou je, že ich destinácie sú limitované a nemusia sa vám trafiť do vášho vkusu.

Ak sa rozhodnete zorganizovať si svadbu v zahraničí podľa seba, čaká vás kopa vybavovačiek. Potrebujete rodné listy, potvrdenie o spôsobilosti – záleží od štátu, všetky papiere by mali byť preložené do jazyka používaného v danom štáte. Sobášny list dostanete tiež v tom jazyku, tak to treba preložiť a dať na Slovensku zapísať. Na svadbu si nesmiete zabudnúť prispôsobiť aj šaty, nehodia sa široké róby. Ďalej treba zobrať obrúčky, doklady, letenky,...

Svadba na pláži je nesmierne romantická, len škoda, že sa jej nezúčastní nikto z rodiny. Veď aj tak je to drahý špás.