Magnetické hračky

Zaujímavými hračkami sú okrem množstva iných aj magnetické hračky. Tie ponúkajú rôzne možnosti hry a väčšinou sú zamerané na rozvoj tvorivosti, motoriky a iných schopností dieťaťa.

Môžeme sem zaradiť rozličné magnetické stavebnice. Tie pozostávajú zo súčastí, ktoré sú silne zmagnetizované, vďaka čomu pevne držia pri sebe. Takéto stavebnice sú veľmi obľúbenou hračkou nielen pre malých, ale dokážu zabaviť aj dospelých.

Obľúbené a známe sú magnetické stavebnice švajčiarskeho výrobcu Geomag, ktoré ponúkajú magnetické hračky už pre najmenšie deti.

Do skupiny magnetické hračky možno zarátať napríklad aj magnetické tabuľky na kreslenie. Sú výbornou pomôckou na kreslenie a rozvoj tvorivosti ako aj jemnej motoriky u malých detí. Na tabuľku sa kreslí pomocou priloženého špeciálneho pera a dajú sa tiež vytvárať rôzne obrazce pomocou pečiatok, ktoré bývajú súčasťou väčšiny tabuliek. Tabuľka sa ľahko zotrie a je pripravená na ďalšie výtvory. Kúpiť sa dajú tabuľky rôznych veľkostí.

Peknou a hodnotnou hračkou sú tiež magnetické tabuľky, na ktoré možno poskladať z magnetických dielikov rôzne obrázky a motívy. Takáto hračka taktiež prispieva k rozvoju tvorivosti dieťaťa.

Podobného charakteru sú aj magnetické puzzle. Ide o skladanie obrázkov z malých dielikov, pričom tieto držia na podložke vďaka magnetu. Tieto puzzle možno poskladať aj na chladničke či inej kovovej ploche.

Magnetické hračky ponúkajú skutočne široké možnosti a sú dobrou pomôckou pre deti. Pri výbere však treba vždy brať ohľad na vekovú kategóriu, pre ktorú je daná hračka určená ako aj na jej bezpečnosť (nezávadnosť materiálov, náterov a podobne).