Odrážací bicykel

Viete si predstaviť bicykel, ktorý nemá pedále ani reťaz? Teda bicykel pozostávajúci len z kostry, sedadla, kormidla a dvoch kolies? Takýto bicykel je dnes veľmi obľúbený a ide o tazkvaný odrážací bicykel. Na čo je takáto vec dobrá?

Odrážací bicykel je spravidla určený pre deti od dvoch rokov, no v tomto veku ešte máloktoré dieťa dokáže bezpečne odrážací bicykel používať, takže ho ocenia skôr o niečo staršie deti.

Odrážací bicykel slúži najmä ako príprava na klasický bicykel. Dieťa sa na ňom pohybuje odrážaním a cvičí si rovnováhu. Prechod na skutočný bicykel by mal byť potom jednoduchší a dieťa by malo zvládnuť jazdu na bicykli bez postranných koliesok.

Aj pri jazde na odrážacom bicyklíku je dôležitá bezpečnosť, takže nezabúdajte na ochrannú helmu a zvážte chrániče na lakte a kolená.

Odrážacie bicykle sa vyrábajú z kovu alebo dreva. Je len na vás, ktorá alternatíva sa vám viac zapáči.

Ceny týchto „cvičných bicyklov“ sa pohybujú zväčša od 40-50 Eur vyššie.

Výhodou je, že svoje dieťa pripravíte na jazdu na klasickom bicykli, avšak nevýhodou, že odrážací bicyklík využije len krátke obdobie, keďže na ňom zvyčajne dokážu jazdiť deti okolo 2,5 až troch rokov a už v štyroch rokoch sú mnohé deti schopné jazdiť na normálnom bicykli.

Každopádne, ak nechcete kupovať nový odrážací bicykel, skúste si pozrieť inzeráty v novinách či na internete a určite sa vám podarí zohnať odrážací bicykel aj lacnejšie, hoci nebude celkom nový.