Hračky do piesku

Pieskovisko patrí k tým miestam, kde sa väčšinou deti veľmi rady hrávajú. Takmer na každom detskom ihrisku býva nejaké to pieskovisko a v mnohých prípadoch majú deti svoje pieskovisko aj doma na dvore.

Dnes sú veľmi obľúbené plastové pieskoviská s poklopom – to je praktické, nakoľko uchráni piesok pred dažďom ako aj prípadným znečistením detského pieskoviska výkalmi mačiek.

Na to, aby hra v piesku bola pre dieťa zaujímavá, potrebuje aj nejaké vhodné hračky. Asi najčastejšie používanou hračkou do piesku je plastové vedierko. Doňho si deti môžu naberať piesok malou detskou lopatkou, presýpať ho, prípadne si z vedierka a piesku robiť „bábovky“.

Okrem vedierka sú potom neodmysliteľnou výbavou do pieskoviska aj rôzne formičky.

Hrabličky a lopatka tiež nesmú chýbať a obľúbené je aj sitko na preosievanie piesku.

Obľúbené sú aj „mlyny“, ktoré sa dajú použiť ako do piesku tak i do vody. Deti sa iste zabavia aj s autíčkami vhodnými do piesku – spravidla ide o malé či väčšie nákladné autá, na ktoré si deti môžu piesok nakladať a prevážať. Taktiež zaujmú aj bagre na bagrovanie v piesku.

Hračky do piesku sa často predávajú v celých sadách – teda ako vedierko s niekoľkými formičkami, náradím, krhličkou a podobne.

Tieto hračky patria medzi lacnejšie druhy hračiek, a tak si ich môžu dovoliť azda všetci rodičia. Radosť detí z týchto hračiek však býva obrovská, takže sa tých pár Eur naozaj oplatí investovať.