Hračky z bazáru

Mnohí rodičia to dôverne poznajú – dieťatku kúpia novú hračku, ono sa s ňou raz či dvakrát zahrá a potom už len zapadá prachom niekde na polici. A takýchto hračiek časom pribúda a pribúda. Okrem toho, z niektorých hračiek deti proste vyrastú a čo ich bavilo vo veku okolo jedného roka, už ich ako troj- či štvorročných nebaví.

Rodičia potom odkladajú zbytočné hračky na povalu či do pivnice, niektorí ich darujú do detských domovov alebo vyhodia.

Dobrou možnosťou je tiež hračky, najmä zachovalejšie, predať. Existuje viacero spôsobov, ako to urobiť. Môžete sa popýtať na nejakú burzu detských potrieb a hračiek, kde by ste mohli hračky po vašich deťoch predať, hoci len za symbolickú sumu. Alebo sa skúste spýtať v miestnom second-hande.

Ďalšou možnosťou sú internetové burzy, kde sa taktiež dajú hračky predať. Stačí sa zaregistrovať na príslušnom portáli, vložiť inzerát, ideálne aj s fotkou hračky a popisom, požadovanou sumou a potom už len čakať na záujemcov. Komunikácia zväčša prebieha mailom alebo telefonicky.

Taktiež môžete inzerovať v miestnych novinách či časopisoch, no nevýhodou je menší priestor a zväčša tiež bez možnosti uverejnenia fotografie.

Keďže hračky pre deti nie sú vždy lacnou záležitosťou, veľa rodičov s radosťou kúpi aj použitú hračku či už na burze, v detskom second-hande alebo na internete. Vy si privyrobíte a kupujúci zasa bude mať peknú hračku za rozumnú cenu.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú použitú hračku kúpiť, je dobré dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia. Ak kupujete priamo na burze či v second-hande, hračku vopred vidíte, takže prípadné chyby a poškodenia môžete odhaliť.

Pokiaľ kupujete cez internet alebo inzerát, žiadajte fotografie, pokojne si ich vypýtajte aj viac detailných, aby ste neboli nemilo prekvapení. Väčšinou v tomto prípade totiž nemáte neskôr možnosť hračku vrátiť a svoje peniaze už by ste pravdepodobne neuvideli, i keď to vždy závisí od ochoty predávajúceho.

Každopádne, hračky z bazáru (či už ozajstného alebo virtuálneho) sú dobrou možnosťou, ako získať pre svoje deti hračky za rozumnú cenu.