Hračky na rozvoj tvorivosti

Medzi množstvom hračiek pre deti, ktoré ponúka dnešný trh, patri aj hračky na rozvoj tvorivosti. Ako už ich názov napovedá, ide o hračky, ktoré nejakým spôsobom prispievajú k rozvoju kreativity dieťaťa. A aké hračky to sú?

Medzi hračky na rozvoj tvorivosti môžeme zaradiť napríklad rôzne kreatívne sady. Kúpiť sa dajú sady na kreslenie (i keď celkom postačia aj kvalitné pastelky či fixky a papiere) a maľovanie, korálky na navliekanie a vytváranie náramkov či náhrdelníkov, šablóny na kreslenie rôznych predmetov, magnetické tabuľky na kreslenie, plastelína a rôzne iné veci.

Obľúbené sú tiež zažehľovacie korálky, z ktorých sa na špeciálnej podložke vytvoria rozličné obrázky. Tie sa potom cez na to určený papier prežehlia žehličkou, vďaka čomu sa spoja a dajú sa z podložky vytiahnuť ako jednoliaty obrázok. Sú vhodné pre deti asi od troch až štyroch rokov.

Do kategórie „hračky na rozvoj tvorivosti“ patria aj hudobné hračky. Detské hudobné nástroje, ktoré zoznamujú deti s hudbou a rytmom a zároveň ich zabavia, sú vhodnou voľbou.

Aj stavebnice sa radia medzi hračky na rozvoj tvorivosti. V ponuke sú rôzne typy stavebníc už pre najmenšie deti. Drevené kocky, Lego či iné súpravy stavebníc by nemali chýbať v žiadnej detskej izbe.

Ak chcete svojmu dieťaťu zadovážiť nejaké hračky na rozvoj tvorivosti, nemusíte hneď utratiť množstvo peňazí. Stačí trošku popremýšľať a pri troche šikovnosti dokážete iste vytvoriť aj vlastné kreatívne hračky. Namiesto navliekania drahých koráliek, môžu vaše deti navliekať cestoviny (malé hviezdičky, kolienka a podobne).

Každé dieťa by tiež malo mať dostatok farebných pasteliek (vyberajte primerane veku dieťaťa) a čisté papiere na kreslenie.

Rôzne kreatívne sady, ktoré síce stoja neraz stoja dosť peňazí, sú však zasa pekným a vhodným darčekom, ktorý dá dieťaťu určite viac ako bezduché hračky bez nápadu.