Autíčka

Autíčka sú asi najčastejšou a najobľúbenejšou hračkou pre malých chlapcov. Tieto napodobeniny skutočných áut ich fascinujú a väčšina chlapcov nikdy nemá autíčok dosť.

Ak ste rodičmi malého chlapca, iste viete, o čom je reč.

Dnešná doba ponúka autíčka od výmyslu sveta. Od tých najmenších („angličáky“) až po veľké modely áut. Líšia sa tiež podľa funkcií. Kým niektoré autíčka nedokážu nič, sú aj prepracované autá, ktoré blikajú, vydávajú zvuky, jazdia na zotrvačník a majú rôzne iné funkcie. V závislosti od toho, čo to ktoré autíčko dokáže, sa pohybuje aj ich cena.

Okrem veľkosti a funkcií si tiež možno vyberať autíčka podľa materiálu, z ktorého sú zhotovené. Zväčša sa dnes stretávame s autíčkami z plastov, no dajú sa kúpiť aj pekné „vozidielka“ z dreva či kovu. Je na vás, čomu dáte prednosť.

Autíčka na hranie môžu predstavovať klasické osobné automobily, policajné autá, sanitky, dodávky, nákladné autá, kamióny či autobusy a podobne. V hračkárstve nájdete azda napodobeniny všetkých možných automobilov v rôznych farebných i veľkostných prevedeniach.

Pri výbere autíčka pre dieťa je dôležité dbať na to, aby bola táto „štvorkolesová hračka“ prispôsobená veku dieťatka. Menšie deti by si totiž mohli nesprávnym autíčkom ublížiť. Môže sa napríklad stať, že si dieťa vloží autíčko do úst, uvoľní sa koliesko alebo iná malá časť z autíčka a tá by potom mohla spôsobiť vážne zdravotné problémy, až udusenia dieťatka. Preto naozaj treba vyberať bezpečné hračky s ohľadom na vekovú kategóriu.

Dnešní chlapci majú radi autíčka znázorňujúce rozprávkových autových hrdinov – azda každý chlapec pozná červeného McQueen-a s bleskom a iných hrdinov tejto rozprávky, prípadne závodné autíčko Roary.

Pre väčších chlapcov – asi od veku 3-4 roky sú lákavé autá na diaľkové ovládanie. Sú autá určené pre menších chlapcov (3-4 roky) s jednoduchším ovládaním a potom autíčka pre vyššiu vekovú kategóriu (päť a viac rokov).

Obľúbené sú dnes aj veľké šliapacie autá, ktoré sa hodia na dvor či na ulicu ako aj akumulátorové „vozidlá“. To všetko sú zaiste hračky, po ktorých túži nejedno chlapčenské srdce.

Autíčka v rôznych podobách budú zrejme vždy lákadlom číslo jeden pre malých chlapcov a neraz im táto záľuba vydrží až do dospelosti, kedy sa mnohí z nich stanú vášnivými zberateľmi autíčok.