Hračky z e-shopu

Na to, aby ste zakúpili nejakú hračku, nemusíte v dnešnej dobe ani vytiahnuť päty z tepla domova. Nakupovat totiž môžete hračky aj z e-shopu, teda internetového obchodu. Tých je dnes ako maku, takže sa stačí „preklikať“ ponukami jednotlivých obchodov.

Nakupovanie hračiek cez internet má svoje výhody i úskalia. V prvom rade iste mnohých poteší, že nemusia obehnúť pracne niekoľko obchodov a zabiť tak niekoľko hodín na „love“ ten správnej hračky. Výhodou je teda najmä úspora času.

Ďalšou výhodou je, že v e-shopoch nájdete často viac tovaru ako v reálnych obchodoch, môžete si vybrať z viacerých farebných prevedení, porovnať ceny jednotlivých e-shopov a to všetko priamo z domu.

Obrovskou výhodou je, že v e-shopoch zoženiete aj hračky, ktoré by ste v hračkárstvach zháňali len ťažko.

Ak sa obávate, že sa nebudete mať s kým poradiť pri výbere hračky z internetového obchodu, nemusíte mať strach. Pokojne sa obráťte mailom alebo telefonicky na pracovníka e-shopu (kontakty nájdete niekde na webovej stránke) a položte mu svoje otázky. Internetové obchody sa snažia vyjsť zákazníkom čo najviac v ústrety, takže zväčša sú ich reakcie na vaše otázky pomerne rýchlo (i keď sú aj výnimky).

Nakupovanie hračiek z e-shopu však môže mať aj niekoľko nevýhod. Ak vyberáte len podľa obrázkov na stránke virtuálneho obchodu, nemusíte mať celkom presnú predstavu o skutočnej podobe hračky – jednoducho, niektoré hračky sa javia iné na obrázku než v skutočnosti. Preto poriadne čítajte popisy a nebojte sa pýtať.

Pri nákupe hračiek z e-shopu treba rátať s poštovným a balným, ktoré si tieto predajne účtujú. Zväčša platí, že pri prekročení určitej sumy nákupu, poštovné a balné neplatíte, no každý internetový obchod má iné podmienky.

Ak si však zrátate ušetrený čas a námahu pri chodení z obchodu do obchodu, jednoznačne to za to stojí (ak teda nekupujete jedno malé autíčko za 2 Eurá – to by sa vám, samozrejme, neoplatilo)

Internetové obchody dávajú svojim zákazníkom tiež možnosť vrátiť tovar bez udania dôvodu zvyčajne do siedmich dní od jeho doručenia. Tovar však musí byť nepoužívaný a v pôvodnom obale. Takže to znamená, že ak sa vám objednaná hračka alebo hračky z e-shopu v skutočnosti nepáčia (vyzerajú inak ako na obrázku, mali ste inú predstavu, ...), môžete ju vrátiť a dostanete späť svoje peniaze.