Stavebnice

Stavebnice rôzneho druhu sú výbornou hračkou pre každé dieťa. Dnešný trh ponúka veľké množstvo takýchto stavebníc. Výhodou týchto hračiek je fakt, že pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku dieťaťa ako aj tvorivé myslenie a predstavivosť.

Pre najmenšie deti sú vhodné jednoduché stavebnice s veľkými dielmi, aby sa predišlo riziku prehltnutia či vdýchnutia malých častí. Dobrou voľbou sú napríklad drevené kocky, z ktorých si už malé deti zhruba od veku jedného roka môžu skladať všelijaké „stavby“.

Väčším deťom sa iste zavďačíte stavebnicami z radu Lego. Lego hračky ponúkajú množstvo druhov zostáv pre deti asi od veku dvoch rokov. Na trhu však nájdete aj podobné stavebnice iných výrobcov.

Celkom obľúbené sú i stavebnice značky Wader, ktoré pozostávajú z plastových farebných nezávadných kociek a dajú sa z nich poskladať rôzne predmety. Tieto stavebnice bývajú často aj v materských škôlkach.

Dlhú tradíciu majú aj české kovové stavebnice Merkur. Tie sú tvorené kovovými dielmi, z ktorých sa skladajú všelijaké predmety pomocou skrutiek. Sú vhodné pre väčšie deti, zhruba od 6-7 rokov.

V hračkárstvach či na internete nájdete množstvo ďalších značiek a druhov stavebníc pre deti. Stavebnice sú vhodným darčekom pre deti každého veku (teda zhruba od 1.narodenín) a ponúkajú úžasné možnosti hry. Čas strávený pri stavaní stavebnice je určite plnohodnotný na rozdiel od pasívneho pozerania televízie či hrania počítačových hier. Ak vaše dieťa ešte nemá žiadnu stavebnicu, mali by ste to napraviť.