Domček pre bábiky

Domček pre bábiky je snom azda každej malej slečny. Táto hračka stále patrí medzi časté narodeninové alebo vianočné darčeky pre malé dievčatká.

Kedysi nebolo v tomto smere veľa variantov na výber, naproti tomu dnes je na pultoch detských obchodov množstvo rôznych domčekov pre bábiky, takže je z čoho vyberať.

Domček pre bábiky je vhodnou hračkou pre dievčatká zhruba vo veku troch rokov a viac.

A ako vlastne príbytok pre bábiky vyberať? Spravidla sú dve možnosti, čo sa týka materiálu, a to buď domček plastový alebo drevený. Je len na vás, čomu dáte prednosť.

Ďalší dôležitý detail je, pre aké bábiky vlastne domček vyberáte. Sú totiž domčeky pre bábiky Barbie, alebo domčeky pre iné typy bábik (tie bývajú často súčasťou hračky).

Rozdiely sú aj vo veľkosti domčekov. Niektoré sú menšie, iné väčších rozmerov. Záleží na tom, koľko priestoru v detskej izbe hodláte domčeku pre bábiky vyčleniť. Ak je detská izba menšia, priveľký „bábikovský barák“ by tam pravdepodobne robil problémy.

Takisto si možno vybrať domček pre bábiky bez príslušenstva alebo s príslušenstvom. Niektoré domčeky sa predávajú spolu s bábikami alebo inými figúrkami a nejakým nábytkom, iné sú celkom prázdne a všetko príslušenstvo si treba dokúpiť.

Domčeky pre bábiky môžu mať rôzne zaujímavé prvky ako otváracie či zásuvné dvere a okná, výťah, záclonky a podobne.

V neposlednom rade vás možno bude zaujímať, kde sa dajú domčeky pre bábiky kúpiť. V hračkárstvach niekedy nie je veľa druhov domčekov na výber, takže mnohí rodičia volia radšej kúpu tejto hračky cez internet. Takto si môžete vybrať skutočne zo širokej a pestrej ponuky tovaru a ten vám príde až domov bez toho, aby ste museli obehnúť niekoľko obchodov. Dobre si však prezrite fotografiu vybraného domčeka ako aj popis a všetky prípadné nejasnosti si vyjasnite vopred (prostredníctvom telefonátu alebo e-mailu konkrétnemu e-shopu).