Detské odrážadlá

Medzi obľúbené hračky detí patria aj detské odrážadlá (alebo tiež odstrkovadlá). Ide spravidla o autíčka alebo motorky (prípadne bývajú v podobe zvieratiek), ktoré majú kolesá a sedadlo a volant. Dieťatko na nich sedí a nohami sa odráža a volantom môže zatáčať do strán. Je to naozaj veľmi užitočná hračka, ktorú si deti rýchlo zamilujú.

Odrážadlá však nie sú veľmi vhodné do bytu, teda aspoň tých menších bytov. Ak by ste ho v byte chceli používať, možno si vybrať odrážadlo s pogumovanými kolieskami, ktoré nepoškodia podlahu.

Čo sa týka výberu odrážadiel, na trhu ich je neskutočné množstvo. Zoženiete ich takmer v každom detskom obchode alebo na internete. Ako sme už spomenuli, môžu mať rôzne podoby a tiež disponujú rôznymi funkciami. Tie najjednoduchšie nemajú žiadne zvukové či svetelné efekty, no a potom sú tu odrážadlá s množstvom rôznych tlačidiel a funkcií (hrací panel), ktoré dieťatko zabavia.

Tiež je rozdiel, pre akú vekovú skupinu sú odrážadlá určené. Niektoré sú už pre deti, ktoré dokážu sedieť, teda zhruba okolo 7-8 mesiacov a bývajú tiež vybavené bezpečnostnými popruhmi pre dieťa, niektoré majú dokonca aj tyč na tlačenie (pre najmenšie deti, kým sa nevedia samy odstrkovať).

Na trhu sú aj odrážadlá, ktoré sa vďaka špeciálnym spodným dielom (akýmsi oblúkom) ľahko zmenia na hojdačku pre dieťatko. Odrážadlo má tak viacero funkcií. Po odňatí týchto oblúkov funguje zasa s kolesami ako odrážadlo.

Čo sa týka cien, tie najjednoduchšie možno kúpiť už v cenách okolo 10 Eur a tie najkvalitnejšie a značkové odrážadlá bývajú v cenách aj okolo 100 Eur. Ľahko sa však dajú kúpiť aj z druhej ruky, takže ak si nepotrpíte na nový tovar, môžete vyskúšať aj túto možnosť.

Inzeráty nájdete v rôznych časopisoch či inzertných novinách alebo využite inzertné portály na internete.