Koberce

Éra mohutných kobercov pokrývajúcich celú podlahu je nenávratne preč. Napriek tomu sú koberce stále cenené pre skvelé izolačné schopnosti a všestrannosť použitia. Poskytujú príjemné teplo a chránia podlahu pred poškodením. Veselý a originálny vzhľad dodáva interiéru útulnosť. Obľúbené sú koberce malých rozmerov a rozličných tvarov.

Koberce sú bezpečnou podlahovou krytinou. Mäkkosť koberca tlmí prípadné pády malých detí alebo starších ľudí. Okrem toho disponujú koberce protišmykovými vlastnosťami, ktoré riziko pádu a pošmyknutia minimalizujú. Koberce ocenia domácnosti s veľkou intenzitou prevádzky. Drevené a laminátové podlahy sú pre plne zaťažené domácnosti hlučné. Koberce hluk výborne tlmia. Sú skvelým riešením pre viacposchodové domácnosti a panelové byty.

Koberce vyrobené najnovšími technológiami a nápaditým dizajnom majú skvelé tepelnoizolačné vlastnosti. Sú príjemné na dotyk chodidlami nôh. Vyriešia ťažkosti s chladnými podlahami v spálňach a obývacích miestnostiach. Koberec možno pokladať za ďalšiu izolačnú vrstvu podlahy.

Obrovským a ťažkým kobercom dávno odzvonilo. Moderné koberce sú odolné voči znečisteniu. Údržba je maximálne rýchla a jednoduchá. Napriek tomu sa pri nepravidelnej a nedostatočnej údržbe v kobercom zachytávajú prach a nečistoty. Roztoče v kobercoch sú nebezpečné pre ľudí s alergiami.

Koberce sú na trhu distribuované v pestrom sortimente. Rozličné farby, štýly, dizajn a vzory ponúkajú možnosť vytvorenia harmonickej a príjemnej domácej atmosféry.

Pri výbere koberca zohľadňujte materiály z ktorých sú koberce vyrobené. Lacným variantom sú syntetické koberce z polyamidového vlákna, polyesteru a polyakrylu. Mnohí zákazníci uprednostňujú koberce z prírodných materiálov. Na trhu sa stretávame z prírodným hodvábom, bavlnou alebo vlnou. Sú drahšie, ale napriek tomu sa tešia veľkej obľube. V porovnaní s ostatnými podlahovinami sú menej nákladné ako napríklad dlažba, mramor alebo drevo. Ak sa neviete rozhodnúť, voľte kompromis. Kombinované koberce, ktoré sú zmesou prírodných a syntetických materiálov, splnia všetky očakávania.