Podlaha z keramickej dlažby

Keramická dlažba je dostupná v praktických rozmeroch a pútavých farbách. Jednoduché štvorce a obdĺžniky sú kombinovateľné s dekoratívnymi dlaždicami a lištami. Keramická dlažba je cenovo výhodná. Nákladová efektívnosť robí z keramickej dlažby najvyužívanejšiu podlahovú krytinu na svete.

Keramická dlažba je prírodným produktom vyrobeným z hliny, vody a za pomoci ohňa. Vrchnou vrstvou je keramická glazúra. Podstatným pozitívom voči ostatným typom podláh je ľahká údržba keramickej podlahy. Z povrchu sa ľahko odstraňujú akékoľvek látky. Vďaka tomu je využívaná v kuchyniach, nemocniciach, kúpeľniach, laboratóriách a bazénoch.

Povrchová úprava dlaždice odoláva vlhkosti, zabraňuje vzniku baktérií a plesní. Je vysoko hygienická a antialergická. Na podporu týchto vlastností je nevyhnutné pravidelné čistenie. Po určitom čase sa odporúča opätovné škárovanie medzier medzi dlaždicami. Keramická dlažba sa vyznačuje vysokým stupňom odolnosti voči zmenám teploty a chemickým látkam. Je tvrdá a jej pozitívom je dlhá životnosť. Nehorľavosť robí keramickú dlažbu vhodným a dostupným riešením pre priemyselné haly s náročnejšou výrobou.

Montáž dlažby je jednoduchá vďaka vysokej adaptabilite. Dlaždice je možné prispôsobiť akémukoľvek povrchu. Rozličná škála rozmerov a možnosť delenia dlaždíc umožňuje maximálne prispôsobenie sa povrchu v interiéri a exteriéri. Dostupné sú dlaždice v rozmeroch od 6 x 6 cm až po 60 x 60 cm.

V prípade, že dlažbu volíte do namáhaných priestorov, oceníte ľahkú opraviteľnosť povrchu. Rozbitú dlaždicu nahradíte ľahšie ako drevené typy podláh. Stačí vybrať úlomky, miesto vyčistiť a umiestniť novú dlaždicu. Pri kúpe dlažby pamätajte na dostatočnú rezervu!

Keramická dlažba je maximálne štýlová. Rôzne typy povrchov a farebných vyhotovení sú príležitosťou k vytvoreniu nezabudnuteľnej a originálnej podlahy.