Kamenné podlahy

21. storočie ponúka neobmedzené možnosti pokrytia podlahy v bytoch, domoch, kanceláriách a priemyselných budovách. Kamenná dlažba sa na rozdiel od ostatných typov podláh hodí do múzeí, kostolov, starých pamiatkových domov a reprezentačných priestorov. Disponuje unikátnym starožitným vzhľadom, ktorý dodá punc wellness zariadeniam a kúpeľom. Exkluzivita a prirodzená elegancia sú charakteristickými vlastnosťami kamennej podlahy. Rozličné varianty podlahových kamenných krytín prinášajú nezabudnuteľnú príležitosť k vytváraniu jedinečných motívov a farebných kombinácií.

Kamenná podlaha patrí k tradičným podlahovým krytinám. Vyznačuje sa vysokou životnosťou. Klasický vzhľad a odolnosť voči škvrnám oceňujú konzervatívne a praktické skupiny zákazníkov. V lete je dlažba príjemne chladná. V zime sa spomínaná vlastnosť stáva nevýhodou. Pri strete chodidla s dlažbou pôsobí podlaha studeno a tvrdo. Kamennú podlahu možno doplniť o vkusné koberce, ktoré podlahu z kameňa urobia teplejšou a na dotyk príjemnejšou. Vyníma sa v interiéri s krbovým vykurovaním.

Prírodná kamenná dlažba patrí k cenovo náročnejším záležitostiam. Ponúka možnosť pre inštaláciu podlahového kúrenia. Hodí sa ako pokrývka podlahy do vlhkého prostredia. Na druhej strane skvelo odoláva vysokým teplotám. Vlastnosti kameňa oceňujú zákazníci s dýchacími ťažkosťami, pretože je absolútne neprípustná pre roztoče a drobný hmyz. Kamenná dlažba patrí k najodolnejším materiálom voči mechanickému poškodeniu a záťaži.

Do kategórie kamenných podláh patria ťažené horniny. Svoje miesto si v interiéroch nachádzajú horniny v podobe žuly, vápenca, pieskovca, bridlíc a mramoru. Dodávajú sa v glazovanej alebo neglazovanej forme. Ponuka kameňov je pestrá. Svetlé a tmavé odtiene v lesklom alebo matnom vyhotovení sú inšpiráciou pre dizajnérov i amatérov. Varianty kamennej podlahy ponúkajú možnosť pre vytvorenie efektívnej a efektnej podlahy.