Korkové podlahy

V prípade, že pri voľbe podlahovej krytiny zohráva podstatnú rolu prírodný materiál, máte niekoľko možností. Najprirodzenejšia, ale aj najdrahšia je alternatíva v podobe drevenej podlahy. Drevo má skvelé úžitkové a estetické parametre. Druhým variantom podlahy je obľúbená laminátová podlaha v pestrom farebnom a vzorovom vyhotovení s jednoduchým spojením pero – drážka alebo zámok. Tretím a veľmi originálnym riešením pre dlážku je korková podlaha.

Korková podlaha sa stáva vkusným a nápaditým riešením pre interiér v domácnosti, priemysel a obchod. Korok na výrobu podlahy pochádza z korkového duba. Korkové podlahy sú dostupné v dvoch variantoch v rozličných hrúbkach. Zaujímavé motívy možno vytvoriť zo štvorcov a obdĺžnikov celoplošnej lepenej korkovej podlahy. Kombináciou rozličných tvarov, veľkostí, štruktúry a farebných odtieňov lepenej korkovej podlahy vyčaríte nápaditú a vkusnú podlahu. Montáž je jednoduchá. Jednotlivé kusy korkovej podlahy sa lepia lepidlom, škárujú tmelom, brúsia a lakujú. Konzervatívnejší môžu siahnuť po korkových plávajúcich podlahách. Dodávajú sa v jednoduchom systéme spojenia na zámok. Lepidlá v tomto prípade k položeniu podlahy nepotrebujete.

Výnimočnosť korkovej podlahy vychádza zo samotného výrobného materiálu. Pozitívom korkového dreva je ľahkosť, pružnosť, nehlučnosť a nízky stupeň nasiakavosti. Dlhá životnosť, skvelé tepelno-izolačné vlastnosti a vysoký stupeň odolnosti voči plesniam robí z korkovej podlahy skvelú podlahovú krytinu. Je stvorená pre interiér, kde bývajú alergici. Korková podlaha príjemne hreje a je výnimočne ľahko udržiavateľná. Podlahy sú vyrábané z ekologických materiálov šetrných k životnému prostrediu.

Na trhu sú dostupné zaujímavé novinky. Korková podlaha vybraných výrobcov obsahuje špeciálne zložky, ktoré pôsobia ako odpudzovač dotieravého hmyzu. Výnimočné povrchové úpravy odolávajú čistiacim prostriedkom alebo sú prispôsobené vysokej záťaži.