Drevené podlahy

Drevené podlahy sú starým, ale stále využívaným typom podlahovej krytiny. Podlahy vyrobené z prírodného materiálu disponujú unikátnymi vlastnosťami danými drevom. Pozitívom je originálny vzhľad a široká škála rozličných štýlov, farieb a vzorov. Drevená podlaha dokáže podčiarknuť jedinečnú harmóniu domova. Ak hľadáte podlahu, ktorá prežije niekoľko generácií, voľte drevenú podlahovú krytinu. Hodí sa do rodinných domov, chát, reštaurácií, herní i priemyselných stavieb.

Borovica, dub, buk, mahagón, bambus – dreviny, ktoré ulahodia vkusu a umožnia naplno zapojiť fantáziu. Pôsobia prirodzene a vyžarujú príjemné teplo. Podlahové krytiny z dreva sú ľahko recyklovateľné a šetrné k životnému prostrediu. Vďaka unikátnym vlastnostiam dreva sa na podlahe nezadržujú nečistoty, ktoré sú zdrojom alergií. Drevo je prírodným materiálom, ktorý je hygienický a pružný. Dotyk nôh s podlahou je príjemný a dodáva energiu. Oceňované sú skvelé tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti drevených krytín.

Z hľadiska ceny je drevená podlaha cenovo náročnejšia. Úžasná je dlhá životnosť, ktorú možno zvyšovať brúsením a následným ošetrením špeciálnym lakom. Nestarnúca a stále krásna – prirovnanie, ktoré drevenú podlahu dokonale vystihuje.

Drevené podlahy sa vyrábajú v niekoľkých prevedeniach. Obľúbené sú masívne doskové podlahy. Produkujú sa z tvrdého dreva ako širšie doskové pásy dlhé niekoľko desiatok centimetrov. Lamelové drevené podlahy sa zhotovujú z troch vrstiev. Skladajú sa z kvalitnej drevenej lamely, mäkkého typu dreva a spodnej drevenej dyhy. Dodávajú sa ako dlhšie dosky s rôznymi povrchovými vzormi. Sú cenovo dostupnejšie ako klasická masívna dosková podlaha. Treťou kategóriou drevených podláh sú drevené parkety. Na rozdiel od masívnych doskových a lamelových drevených podláh sa produkujú v menších rozmeroch. Najčastejším výrobným materiálom sú masívne typy drevín. V prípade, že ste sa rozhodli pre drevenú podlahu a chcete ušetriť, voľte drevené parkety. Využívané sú kvôli vysokej odolnosti a ľahkej manipulácii pri pokladaní.