Železná studnička - horné jazierka

Výlet na železnú studničku je pre bratislavčanov asi jedným z klasických cieľov. Veľmi často je tam napchatých priveľa áut a tak sa tam mnohým ani nechce. Železná studnička je celkom krátky výlet vhodný pre penzistov aj kočíkujúce mamičky. A zrejme tak sme železnú spoznali mnohí. To má ten následok, že veľa ľudí pozná na železnej studničke akurát ihrisko a výčap. Tí ostrejší turisti poznajú aj prvé dva jazierka. Elita sa prepracuje až ku hornej zastávke autobusu, kde je veľký bufet a donedávna aj zvieratá ako kozy, či ovečky (2012 tam už nič nežije). My si však nasadíme kyslíkové masky, po 6 rezňov, aby sme mali dostatok energie a putujeme po ceste mládeže odvážne hore, stále vyššie!

Na mapke si môžete pozrieť kde zhruba sme. Na rovnaké miesto sa môžete vybrať aj z Kamzíka. Cez týždeň tu nájdete možno niekoľkých rybárov, ale tí sú zvyčajne ticho. Takže tu môžete v úplnom pokoji relaxovať pri vode.

Príjemné prostredie v ktorom si môžete posedieť.

Panoramatický pohľad na vyššie jazierko.

Môžete si tu fotiť dosýtosti jazierka, aj tak asi nezachytíte ten pokoj.

Po hladine sa veselo premávajú rôzne potvory.

Voda v jazierkach sa priam hemží rybami.

Rybári ani nestíhajú vyťahovať. Pri jazierku je aj domček v ktorom sa pravdepodobne rybári musia dohodnúť o tom, aké sú pravidlá. Toto som zatiaľ neskúmal.

Ešte jeden pohľad na horné jazierko.

Panoráma.

Spodné jazierko je viac zahnuté.

Spodné jazierko je rovnako krásne, aj keď som si nie istý, či sú v ňom tiež ryby. Zato si môžete posedieť a vychutnať si pekné pohľady na výlete doslova tesne pri Bratislave.

Ani toto jazierko nie je ožobračené o plávajúce potvory.

Ak sa teda chystáte na výlet smerom na železnú studničku v Bratislave, odporúčam vám zmeniť cieľ cesty. Železná studnička je preplnená turistami, deťmi a inými občanmi, ktorí z rôznych príčin nechcú chodiť ďaleko a uspokoja sa s tým ísť tam, kde aj iní. Nevadí im tlačenica... Pokojne sa vyvezte autobusom na hornú zastávku (ak sa vám nechce prejsť tie 3 kilometre do diétneho kopca od zastávky trolejbusov na Patrónke) a odtiaľ je prvé jazierko vzdialené iba 133 metrov. A ste na tomto mieste:

Ešte jeden panoramatický záber z výletu.