Kamzík - Cvičná lúka

Jeden z najznámejších výletov pre Bratislavčana je asi výlet na Kamzík. Myslím, že neprezradím žiadne tajomstvo ak hneď na úvod priznám, že na Kamzíku nie sú kamzíky. Je to škoda, bolo by to milé.

Takže výlet na Kamzík zvyčajne začína v trolejbuse. Ním sa vyvezieme na Kolibu a odtiaľ ideme peši neuveriteľných 1,3 kilometra.

To sa dostaneme hore k televíznej veži. Na ňu teraz nepôjdeme.  Dnes nás zaujíma cvičná lúka.

Takto ju uvidíte - panoramatický záber cvičnej lúky na Kamzíku.

To isté pri pohľade zhora.

Nepanoramatický záber, niečo takéto sa dá odfotiť bežným fotoaparátom.

Z opačnej strany cvičnej lúky.

Panoramatický záber cvičnej lúky. Miesto kde sa v zime dá ísť sánkovať a lyžovať a v lete odpočívať na slniečku pri pivečku.

Bufety istia dostupnosť nezdravého životného štýlu aj v prírode. Ako by to už vyzeralo, keby ste si nemohli v prírode dať aj klobásku?

Touto cestou sa môžete pobrať ďalej a dostali by ste sa na cestu mládeže. Po krátkych serpentínkach máte potom na výber. Môžete svoj výlet nasmerovať doľava a potom to okolo jazierok a lanovky otočíte na železnú studničku. Alebo pôjdete doprava a dostanete sa príjemnou lesnou cestou na smer k Rači.

Cestou sa vám pri veľkom šťastí podarí nájsť aj nejaké chrobáky.

Len málo z nich bude žiť, väčšina je zabitá. Po ceste sa preháňa veľa darcov orgánov na bicykloch, ktorých tam privábil zákaz vjazdu.

Pohľad na lanovku zo spodnej stanice. Lanovka vás môže vyviezť nazad na Kamzík. Je to pekný výlet. Nič pre ostrieľaného turistu, ale ako ľahká prechádzka po práci je to akurát.