Biely kríž

Medzi Račou a Záhorskou Bystricou sú lesy a v tých lesoch lietajú svätojánske mušky. Ale začnime od začiatku. Pokiaľ máte chuť na príjemný výlet, vyrazte z Rače smerom hore a pravdepodobne sa dostanete tam, kde my pred pár týždňami. Pozrite si pár fotiek divých svíň. Udriete turistiku. Dáte výlet a možno pár pív.

Na výber máte z dvoch ciest.

  • Jedna cesta vedie po asfaltke, kde do vás budú vrážať šialení bicyklisti.
  • Druhá cesta vedie nepreniknuteľným lesom. Aj na tejto ceste do vás budú vrážať bicyklisti s nepríčetným pohľadom v tvári a krvou v adrenalíne.

Človek by im najradšej dal fúknuť, ale nemal som alkohol tester. Nezmestil sa mi v rupsaku ku fľaši.

Pod rúškou pekného výhľadu sme však v skutočnosti testovali, aké to je potichu sa ožierať v hore. Keď už je o tom reč, na lesný výlet sa podľa mňa najlepšejšie hodia destiláty. Turista sa potrebuje posilniť, hlavne psychicky. Prečo sa turista posilňuje? Pretože turistika je nepohodlná.

Konkrétne vodka, rum, alebo na snímke hore s priesakom do strednej časti záberu maďarská hruškovica. Potom, čo sme vycicali celú fľašu, nasledovalo delírium. Nevideli sme však biele myšly, ale hnedé prasiatka.

Nuž čo, tak sme ich fotografovali.

Vyvalená prasnica. Hovorí sa "ožratý jak sviňa", aspoň vieme prečo.

Triezvejšie svine sa tešili zo slnka a pobehovali.

Javili čulý záujem o okoloidúcich, ktorí im na oplátku dávali všetko, čo našli v rupsakoch. Keksíky, grahamové rožky, vajcia, proteínové tyčinky, z najtajnejších útrob vytiahnuté vyprážané rezne, oškvarky, melóny. Svinky však nepohrdli ani igelitovými sáčkami, perom, borovicovou šičkou, či štupľom od fľaše. Ich metabolizmus aj kus gumenej hadice pretvorí na skvelé živiny.

Po dobrej pape sa dá ísť hajať.

Nuž a hneď vedľa kŕdlika svíň sa nachádza výčap. Škoda, že neviem jeho GPS polohu, ešte by som sa tam niekedy vrátil. Zabudol som si na pníku nedopité pivo. Každopádne ide o takú šikmú lúku. Dole je búdka, v ktorej personál je v tej správnej nálade, aby aj hostia dostali chuť dostať sa do takej nálady. Výčapník nám dokonca ponúkol pohár demänovky zadarmo. Možno sa už kazila.

Tu už fotky neprikladám, pretože sú neostré a chaotické. Ak si predstavíte stupne opitosti ako graf, my sme sa po tomto grafe logaritmicky presúvali až do fázy, kedy sa zotmelo. Z lesa nás vyhnali až svätojánske mušky. Vzhľadom na vyššieuvedené grafické znázornenie som sa o ich fotenie ani nepokúšal. Snáď nabudúce.

Každopádne, je to tip na zábavný výlet. Turistika síce možno zostane ležať ožratá v jarku, ale veď čo. Mala si dať pozor.