Bratislava - Kačín - Marianka

Kam na výlet? Práve som vyvolal fotky zo včerajšej prechádzky. Z autobusu 63 sa nechajte vyvrhnúť takmer pred konečnou zastávkou v Lamači a potom sa necháte viesť žltou, neskôr červenou značkou. Čaká vás pár kilometrov chôdze v lese. Turistika záťažového stupňa pre čiastočne invalidného dôchodcu. Ak je ale obezita s vami, potom ma budete za tento námet kam na výlet nenávidieť. Je tu niečo stúpania.

Príjemné jesenné prostredie plné farieb.

Je to ľahká prechádzka bez strmého stúpania. Spolu asi dve až tri hodiny podľa toho, ako pomaly pôjdete a ako dlho budete piť pivo v krčme na Kačíne. To už je alkoholizmus v jeho čistej, lesnej forme.

Chvíľku sa rozhliadnite, ale fotiť je zbytočné. Tie farby čo vidieť naživo sa fotiť nedajú. Treba si pekne dať turistické háby a vydať sa vlastnoočne na výlet obzrieť si to. Bodka.

Na kačíne sme objavili aj dve kačičky. Nechajú sa pohladkať, ale kŕmiť sa nechcú. Núkali sme im nielen trocha chleba, ale aj slané tyčky.

Počasie je na výlet ako vyrobené. Ozaj, keď už sa tu takto pretŕčam. Mám tu tip pre tých, ktorých zaujíma neverbálna komunikácia. V tomto článku je pár tipov na tému reč tela. Stručný, jasný prehľad niektorých prejavov ľudí a čo znamenajú. Ale vráťme sa do lesa.

Cesta by bola priam idylická, nebyť bezprízorných bicyklistov. Sú to neraz psychopati, ktorí najvyššou rýchlosťou ohrozujú nielen seba, ale i iných. Vďaka takým debilom sa turistika môže zmeniť na stresovú akciu. Hlavne ak ste na výlet zobrali psa.

Hovorím. Toto sa nedá fotiť.

Pre dámy aj kvetina, v skutočnosti mala asi 8 milimetrov, takže tu ju vidíte asi trocha väčšiu.

Nuž a nakoniec Mariánka. Odtiaľ je to už len na skok do Záhorskej bystrice, kde vás už čaká váš osobný šofér v autobuse. Mimochodom, komu sa toto celé nechce odšlapať, na Kačín ide aj autobus MHD. Začína sa na Patrónke a je to autobus 43.

Tí, čo zbierate huby môžete pri troche šťastia nájsť plný strom hlivy ustricovej. Nuž čo, dnes je trh zatvorený, zíde sa.

V takomto chladnejšom počasí však nebýva jednoduché zvoliť si oblečenie. Pre rýchlu chôdzu je lepšie byť naľahko, ale keď fúkne, je zima. Takže radšej choďte dobre oblečení, pomalším tempom a na dlhšiu trasu. Každopádne tento výlet je príjemný.