Bratislavský hrad a vianočné trhy

Krátka prechádzka po centre Bratislavy. Čo poviete na to dať si trocha vareného vína na vianočných trhoch a pozrieť si, ako nám zrekonštruovali hrad?

Výlet po Bratislave začneme na vianočných trhoch. Centrum Bratislavy je toho roku doslova obsypané ľuďmi. Zdá sa, že tohoročné vianočné trhy budú patriť k tým úspešnejším. Osobne ma príjemne prekvapilo, že v Bratislave máme ešte tak veľmý počet osôb, ktoré nie sú obeťou Facebooku. O pár rokov budú na vianočných trhoch možno len webkamerky. Varené víno sa bude objednávať cez internet, kuriéri sa budú predháňať v jeho dodávaní. No a možno všetci budeme zdieľať jeden pohárik.

Po krátkom stúpaní okolo Mosta SNP sa už dopracujete k hradbám. Je to príjemná prechádzka, akurát ten chladný vzduch pri zadýchaní sa nie je nič príjemné. Dobre sa oblečte. Samozrejme v zime. Ak sa na výlet na hrad vyberiete v lete, pri výstupe sa asi riadne zapotíte.

Areál je čistý a môžete si ho užívať aj v noci. Je otvorený až do jednej hodiny nočnej. Pekné od nich. V noci som tu ešte pred tým nebol. Je to však dobrá vychádzka plná farieb svetiel a tieňov.

Výhľad je na Petržalku.

Na najsamnový most Apollo.

Ešte nejaké svetielka. Z tohto miesta by mohol byť zaujímavý výhľad na silvestrovské besnenie Bratislavy.

Nuž a nakoniec povinný pohľad ako na pohľadnicu.

Vľavo žiari osvetlené námestie, kde sa konajú vianočné trhy. Ale sľúbil som aj pohľady na hrad. Technicky nie sú najdokonalejšie, je to len fotopoznámka. Kľudne mi za to v diskusii vynadajte, ale na architektúru sa nešpecializujem. 

Pohľad od národnej rady.

Nádvorie.

Pohľad od Petržalky.

Brána.

Tak. To sme sa zahrali na zahraničných turistov a už načim bežkať chlípať horúci punč na vianočné trhy.

Výživná tlačenica, aká sa konala tento víkend len signalizuje záujem občanov o klobásu víno a spev.

Farebnosť pripomínajúca vlajku nezdravej životosprávy. Aj mi šlo na chuť, ale keď takáto papa tak trocha páchne na "O". Obžerstvom, okyckávaním, obezitou, onkológiou...

Lákavá vôňa prepáleného tuku sa lynula nad Bratislavou a urobila tak bodku za krátkou vychádzkou. Oprobovali sme punč, aj medovinu. Poctivo poriedené to moky. Aspoň toho majú obchodníci viac, keď už je toľko ľudí. Možno sa tam zas stretneme.