Svadobný tanec

Prvý novomanželský tanec je jedna z najdôležitejších častí svadobnej recepcie. Táto chvíľa je len a len vaša a býva to spomienka na celý život. Prvý krát po hektických posledných dňoch ste spolu „sami“, všetko máte čerstvo za sebou, prvý krát ste v objatí ako muž a žena.

Aj na túto časť sa treba pripraviť. Najdôležitejší je výber piesne. Výber v žiadnom prípade nenechajte na niekoho iného. Za tie roky čo ste spolu prežili máte určite niekoľko obľúbených spoločných piesní, ktoré sú pre vás niečím výnimočné. Vyberte si tú, ktorá vám najviac prirástla k srdcu, ktorá je skrátka tá vaša.

Okrem hudby je potrebné zvážiť aj ďalšie okolnosti. To, či je váš nastávajúci tanečne zdatný, nie je v tomto prípade, vzhľadom na charakter tanca, až také dôležité. Dôležité je skôr zistiť, či v sále, v ktorej bude svadobná hostina prebiehať, sa nachádza tanečný parket, aký je veľký, no predovšetkým, aký má povrch, teda či sa príliš nešmýka. Pokiaľ budete tieto skutočnosti vedieť dopredu, môžete parket prispôsobiť resp. zmeniť jeho veľkosť preusporiadaním stolov, pokiaľ by nevyhovoval. Taktiež je smerodajné, či budete mať živú kapelu alebo DJa. V prípade živej kapely im môžete niekoľko týždňov dopredu zaslať vybranú pieseň, aby mali dosť času si ju nacvičiť. V opačnom prípade bude nevyhnutné zabezpečiť zariadenie na prehratie nahrávky.

Tanec ako taký nie je dôležitý. Je jedno ako sa budete hýbať. Toto je nezabudnuteľná chvíľa, ktorej význam ďaleko presahuje presnú následnosť krokov či dokonalý rytmus.