Svadobné recepty a tipy

Vzhľadom na to, že svadba je jednou z najvýznamnejších udalostí v živote, aj jedlo na nej podávané by malo byť niečím výnimočné. Existuje veľké množstvo nápadov a možností, čím pohostiť svadobčanov a aký štýl stravovania zvoliť. Hľadanie a zostavovanie vhodného menu môže byť náročné.

Je potrebné premyslieť množstvo detailov, od elegantnej a chutnej (a dostatočne veľkej) svadobnej torty, cez predjedlo, polievku, hlavné jedlo (prípadne dve) po zákusok prípadne druhú večeru.

V súčasnosti väčšina mladomanželov necháva výrobu svadobnej torty na skúsených pekárov, ktorí sa postarajú nielen o jej jedinečnú chuť, ale hlavne sú zruční v zdobení a dekorovaní, keďže svadobná torta je v podstate hlavnou dekoráciou a často je to priam malé umelecké dielo. Taktiež ostatné zákusky je vhodné objednať v špecializovanej firme, ktorá zabezpečí okrem iného aj ich estetickú stránku, a čo je najdôležitejšie, odbremení to vás a vašu rodinu od starostí navyše a ušetrí čas.

Jedlo ako také je na vašej dohode so šéfkuchárom zariadenia, kde bude svadobná hostina prebiehať. Ideálne je, ak vám bude umožnené pri rozhodovaní sa a zostavovaní menu aj jednotlivé jedlá ochutnať. V reštaurácii na úrovni by to malo byť samozrejmosťou. Odborníci vám taktiež vedia poradiť, čo sa k čomu hodí, aké predjedlo je ideálne k vami vybranému hlavnému jedlu, prípadne môže šéfkuchár ponúkané jedlá upraviť podľa vašich predstáv. Nebojte sa diskutovať, kľudne vymýšľajte. Tento deň bude len váš, a preto máte právo vyžadovať čo najväčšie priblíženie sa k dokonalosti.