Niečo modré, nové a požičané

Je tradíciou, že nevesta musí vo svoj svadobný deň mať niečo nové, niečo požičané a niečo modré. Túto tradíciu dodržuje asi každá nevesta, pretože je nenáročná a zaujímavá. Každá nevesta máva požičané svadobné šaty, teda takmer každá. Ak máte nové svadobné šaty, potom stačí ak vám niečo požičia vaša mamička alebo družička. Spodné prádlo si kupuje nevesta špeciálne na tento jeden deň, ale nájsť niečo modré už nie je také jednoduché.

Prečo musí mať vlastne nevesta niečo modré? Modrá farba symbolizuje vernosť, čistotu a dôveru, teda všetko, čo by mali dvaja snúbenci navzájom cítiť a vzájomne si prejavovať. Modré šaty a doplnky by však mali byť nápadne, aby nerušili celkový vzhľad nevesty. Nevesty si radi volia modrý podväzok pod svadobné šaty, ďalej spodné prádlo s modrou mašličkou, šperky s modrým kamienkom, doplnky do vlasov modrého odtieňa alebo modrú svadobnú kytičku. Máte veľa teda možností, tak nezúfajte a nechajte sa inšpirovať.

Táto tradícia je pre nevestu dôležitá a hrá dôležitú úlohu pri výbere svadobných šiat a všetkých doplnkov. Teda si môžete dopredu naplánovať, čo si oblečiete a ako uplatníte všetky tradície týkajúce sa oblečenia nevesty.