Svadba pod holým nebom

Svadba pod holým nebom má neopakovateľné čaro. Pokiaľ sa plánujete vziať počas teplých letných mesiacov, zvážte túto možnosť. Je to nádherné a romantické. Pesimisti by určite našli celý rad nevýhod (napríklad osy alebo mravce), avšak netreba sa nechať odradiť, tá atmosféra stojí za to.

Svadbu vonku môžete ozvláštniť viacerými maličkosťami. Napríklad môžete dať vyhotoviť program svadby vo forme papierového vejára, ktorý môžu hostia použiť, pokiaľ bude príliš horúco. Taktiež nie ste limitovaní pri vytváraní dekorácie, keďže nebudete nijako priestorovo obmedzení. Otázka priestoru je v tomto prípade veľkým plusom, nemusíte sa prispôsobovať stenám, budete mať ľubovoľne veľa miesta na tancovanie, hostia sa nebudú tlačiť. Mnoho svadobných firiem alebo firiem, ktoré usporadúvajú open air akcie vám za neveľký peniaz prenajmú stan, ktorý to celé zastreší.

Lotériou je len počasie. To sa bohužiaľ naplánovať nedá. Ideálne je usporiadať svadobnú hostinu blízko miesta, kde by ste sa v prípade nevyhnutnosti mohli so všetkými svadobčanmi premiestniť a pokračovať v zábave. Najlepšie by bolo usporiadať hostinu vo vlastnej záhrade, resp. v záhrade niekoho zo svadobčanov.

Prispôsobiť vonkajším podmienkam bude tiež treba slávnostné menu. Uprednostniť by ste mali ľahké jedlá, ktoré nie sú odkázané na neustále držanie v určitej teplote ako napríklad majonézové šaláty. Okrem toho, že sa nepokazia, urobíte aj niečo pre zdravie hostí, ak im predostriete výber zeleninových šalátov a grilovaného mäsa. Za týmto účelom si môžete najať človeka, ktorý bude stravu priebežne pripravovať a dopĺňať. Netreba tiež zabúdať na dostatočný pitný režim formou nealkoholických chladených drinkov.